18-martga o'tar kechasi Isroil harbiy-havo kuchlarining G'azo sektoriga bergan zarbalari oqibatida 170 dan ortiq bola halok bo'ldi. Bu haqda BMTning gumanitar masalalarni muvofiqlashtirish boshqarmasi xabar berdi.
Ular ota-onalarining deportatsiya qilinishi oqibatida Moskvada qarovsiz qolgan 3 yoshli qizaloq va 15 yoshli oʻgʻil boladir.
Ijtimoiy tarmoqlarda Nukus shahrida joylashgan xususiy maktabgacha taʼlim tashkilotida tarbiyachini bolalarga qoʻpol munosabatda boʻlganligi va boshqa salbiy holatlar aks etgan videoxabarlar tarqaldi.
Ijtimoiy tarmoqlarda tibbiyot xodimlarining notoʻgʻri muolajasi oqibatida 2 oylik chaqaloqning qoʻllari kesib tashlangani haqida xabarlar tarqaldi.
Dunyo bo'ylab taxminan 160 million bola ta'lim olish huquqidan mahrum bo'lib, oz maosh va og'ir sharoitlar evaziga qishloq xo'jaligi yerlarida, konlarda va sanoat maydonlarida uzoq vaqt ishlashga majbur.
Shu yilning 17-oktyabr kuni Ichki ishlar va Ijtimoiy himoya milliy agentligi xodimlari Toshkent shahar xalqaro aeroportida yana 4 nafar voyaga yetmagan Oʻzbekiston fuqarosini kutib oldi.
Xorijda ota-ona qaramogʻisiz qolgan 3 nafar bola Oʻzbekistonga olib kelindi, deya xabar beradi Ijtimoiy himoya milliy agentligi axborot xizmati.
Turkiyada ota-onasining qarovisiz qolib ketgan 3 nafar voyaga yetmagan bolalar vatanimizga qaytarilishiga erishildi.
SSV yangi oʻquv yili arafasida maktab oshxonalarida sotish taqiqlangan oziq-ovqatlar roʻyxatini eʼlon qildi.
O'zbekistonning Olmaota shahridagi Bosh konsulxonasi ko'magida turli sabablarga ko'ra Qozog'istonda qarovsiz qolib ketgan voyaga yetmagan yurtdoshlarimiz Vatanga qaytarildi.