Rossiya va AQSh delegatsiyalarining Ar-Riyoddagi muzokaralari natijalari e'lon qilinmaydi, aloqalar texnik xususiyatga ega edi, dedi Rossiya Prezident matbuot kotibi Dmitriy Peskov.
Vashington va Kiyev delegatsiyalari Ar-Riyodda Qora dengizda o't ochishni to'xtatish masalasini muhokama qilmoqda, deb yozadi Bloomberg manbaga tayanib.
Saudiya Arabistoni urushdan keyin Ukrainani qayta tiklashga sarmoya kiritishi mumkin. Bunday kelishuvlarga Vladimir Zelenskiy va valiahd shahzoda Muhammad bin Salmonning Jiddadagi uchrashuvida erishildi.
Kiyev AQShning zudlik bilan 30 kunlik vaqtinchalik o't ochishni to'xtatish rejimini joriy etish haqidagi taklifini qabul qilishga tayyorligini bildirdi.
Vazir Oʻzbekistonga saudiyaliklarni ziyoratga targʻib etishda faol boʻlishini aytib oʻtdi.
Ar-Riyodda (Saudiya Arabistoni) yuqori darajadagi Rossiya-Amerika muzokaralari bo'lib o'tmoqda.
Saudiya Arabistoni Podshohligi Haj va Umra vaziri doktor Tavfiq bin Favzon Ar-Rabiʼa Oʻzbekistonga keldi. Ikki kun davom etadigan rasmiy tashrifdan koʻzlangan maqsad Rahmon mehmonlariga, jumladan oʻzbek umrachilariga eng yuqori darajada xizmat koʻrsatish boʻyicha hamkorlikni mustahkamlash va mavjud tizimni takomillashtirish masalalarini muhokama qilishdir.
AQSh Prezidenti Donald Tramp Rossiya Federatsiyasi Prezidenti bilan telefon orqali suhbatdan so'ng Oq uyda jurnalistlarga uning Ukraina bo'yicha Vladimir Putin bilan uchrashuvi Saudiya Arabistonida bo'lib o'tishini aytdi.
Joriy yil 20-yanvarda O‘zbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Saudiya Arabistonining Al Arkan kompaniyasi ijrochi direktori Muhammad al-Fassom bilan uchrashdi.
Saudiya Arabistonida kuchli suv toshqini tufayli muqaddas shaharlar – Makka va Madina ko'chalarini suv bosdi, deb xabar bermoqda Mash o'zining Telegram-kanalida.