FVV qutqaruvchilari tomonidan kanalga tushib ketgan avtomashina chiqarib olindi. Hodisa oqibatida vafot etgan va tan jarohati olganlar yoʻq.
Ozoda Nursaidovaning “Dilbarim” qoʻshigʻiga klip suratga olish jarayonida “Mercedes-Benz” urib ketgan model Sabrina Jabborova Turkiyada operatsiya qilinadigan boʻldi.
Shu yilning 13-mart kuni Andijon viloyatida 26 yoshli yigitni poyezd urib ketdi. Shifokorlarning Saʼy-harakatlari bilan uning hayoti saqlab qolingan.
Ayni vaqtda hodisa joyida YHXB xodimlari tomonidan surishtiruv va oʻrganish ishlari olib borilmoqda.
Toshkent shahri IIBB Ozoda Nursaidovaning klipini suratga olish jarayonida “Mercedes-Benz” model Sabrina Jabborovadan tashqari klip jarayonida ishtirok etayotgan yana bir qizni ham urib ketganini maʼlum qildi.
YTH oqibatida “Kavasaki” rusumli mototsikl haydovchisiga shifokorlar tomonidan birinchi tez tibbiy yordam koʻrsatilgan.
Yoʻl transport hodisasi oqibatida “Damas“ rusumli avtotransport vositasining bir nafar yoʻlovchisi turli darajada tan-jarohati olib Konimex tuman shifoxonasiga yotqizilgan.
Hozirda vakolatli organlar tomonidan hodisa oqibatlarini oʻrganish boʻyicha tekshiruv oʻtkazilmoqda.
Holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB YHXB masʼul xodimlari tomonidan surishtiruv ishlari olib borilmoqda.
“Oʻzbekiston temir yoʻllari“ AJ haydovchilarni temir yoʻl kesishmalarida ehtiyotkor boʻlishga va yoʻl harakati qoidalariga qatʼiy rioya qilishga chaqiradi.