Ўзбекистон 8,9 минг тонна шафтоли экспорт қилган
Ўзбекистон 2021 йилнинг 6 ойида хорижга қиймати 7,1 миллион AҚШ долларига тенг бўлган 8,9 минг тонна шафтоли экспорт қилган.
Хитойнинг Mony компанияси дунёдаги энг кичкина смартфонни тақдим этди, деб ёзади ixbt.com. Ишлаб чиқарувчининг таъкидлашича, ушбу уяли алоқа воситаси одатий смартфонлардаги каби фу...
Республикамизда 2021 йил январь-июль ойларида 61 612 та корхона ва ташкилотлар янги ташкил этилган.
МДХХ Самарқанд вилояти бўйича бошқармаси ходимлари томонидан томонидан тегишли соҳа мутахассисларини жалб қилган ҳолда тезкор тадбир ўтказилди.
Давлат статистика қўмитаси маълумотларига кўра, қишлоқ хўжалиги техникаси ишлаб чиқариш саноатида 2021 йилнинг январь-июнь ойларида жами 173 дона трактор ишлаб чиқарилган.
Бош Прокуратура ҳузуридаги Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти томонидан профилактика ва тизимли назорат тадбирлари олиб борилмоқа.
2021 йилнинг 6 ойида хорижга қиймати 7,1 млн. AҚШ долларига тенг бўлган 8,9 минг тонна шафтоли экспорт қилган.
Япониянинг Токио шаҳрида бўлиб ўтган XXXII ёзги Олимпия ўйинларини ҳар биримиз ҳаяжон билан кузатиб бордик. Тўрт йилликнинг энг нуфузли мусобақасида юртимиз шарафини ҳимоя қилишга...
Бунга 105 млн АҚШ доллари миқдорида инвестиция жалб этилади.
Адлия вазирлиги томонидан ишлаб чиқилган қонун лойиҳасида транспорт воситалари ҳайдовчиларига қулайликлар яратувчи қуйидаги янгиликлар кўзда тутилган:
9 август куни Ўзбекистон Республикаси Президентининг тадбиркорлар билан учрашувига тайёргарликнинг бориши бўйича йиғилиш ўтказилди.
Президент Шавкат Мирзиёев 9 август куни истеъмолчиларни нефть ва газ ресурслари билан барқарор таъминлаш масалалари бўйича йиғилиш ўтказди.