Toshkent xalqa yoʻligacha kelayotgan 20 ta avtobus yoʻnalishi 15-20 kilometrga uzaytiriladi, yana yangi 6 ta marshrut qoʻshiladi. Bu Toshkent viloyati aholisi uchun katta qulaylik...
Endilikda oʻrta va uzoq masofaga qatnaydigan jamoat transportini rivojlantirish boʻyicha yangi tizim joriy qilinadi
Toshkent shahri va viloyatlararo qatnov boʻyicha alohida yondashuv boʻladi.
Xalqaro yoʻllarning xavfsizlik talablariga mosligi oʻrganiladi
1-oktyabrga qadar Toshkent – Samarqand – Termiz, Toshkent – vodiy, Samarqand – Buxoro yoʻnalishidagi xalqaro yoʻllarning xavfsizlik talablariga mosligi oʻrganiladi.
Hukumat Gulnora Karimova boʻyicha rasmiy bayonot bilan chiqdi
Oʻzbekiston hukumati Gulnora Karimova ishi boʻyicha siyosiy sabablar mavjudligi toʻgʻrisidagi daʼvolarni qatʼiyan rad etdi.
Qashqadaryoda zilzila sodir boʻldi
Shu yilning 9-iyul kuni soat 15:32 da Qashqadaryo viloyatida 4 balli zilzila sodir boʻldi.
Ichki yoʻllarni tartibga olish uchun viloyat va tuman hokimlari masʼul boʻladi
Eng muammoli uchastkalarni aholi va jamoatchilik fikrini oʻrganish asosida aniqlash maqsadida alohida elektron portalni ishga tushirish topshirildi.
“Xavfsiz yoʻl va xavfsiz piyoda” respublika jamgʻarmasi faoliyati qayta tashkil qilinadi
Har bir viloyatda jamgʻarmaning alohida filiallari boʻladi.
Hindistonda harbiy samolyot qulab tushdi, ikki kishi halok bo'ldi
Hindiston harbiy-havo kuchlariga qarashli Yaguar qiruvchi samolyoti mamlakat shimoli-g'arbidagi Rajaston shtatining Churu okrugida qulab tushdi va ikki kishi halok bo'ldi.
Oʻzbekistonda “Xavfsiz yoʻl” milliy dasturi boshlanadi
1 ming 557 kilometr yoʻllarda beton va temir toʻsiqlar, 967 kilometr trotuar, 38 mingta yoʻl belgisi yetishmasligi aniqlandi.
Joriy yilning olti oyida 20 ta hududda avariyalar soni yuqoriligicha qolmoqda
«Afsuski, har toʻrtinchi avariyada 1 kishi yoki kuniga oʻrtacha 6 kishi vafot etayotgani barchani qattiq tashvishga solishi kerak», — dedi Prezident.
Oʻtgan yili 9 ming 364 ta yoʻl-transport hodisasi sodir boʻlgan
Eng achinarlisi, avariyalar tufayli 2 ming 203 nafar odam halok boʻlgan. Eng koʻp oʻlim holatlari Samarqand, Toshkent va Fargʻona viloyatlarida.
Oʻtgan oyda haydovchilarga berilgan qator yengilliklar sanab oʻtildi
Oʻtgan oyda ham haydovchilarga qator yengilliklar berildi. Birinchi bor huquqbuzarlik qilganlarni jazolash emas, ogohlantirish yoʻlga qoʻyildi.