Davlatimiz rahbarining tashabbusi bilan Buxoro tumanida davlat-xususiy sheriklik asosidagi 226 million dollarlik loyiha doirasida jahon standartlariga mos aeroport barpo etiladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarori
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni
Ma’naviy poklanish va ezgu amallarga intilish, jamiyatda xayr-u-saxovat, bag‘rikenglik, mehr-oqibat kabi fazilatlarni qaror toptirishni o‘zida mujassam etgan, butun dunyo musulmonlari uchun muqaddas bo‘lgan Ramazon oyi kirib kelishi munosabati bilan O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev nomiga xorijiy mamlakatlar yetakchilari, hukumatlar va nufuzli xalqaro tashkilotlar rahbarlaridan qutlovlar kelmoqda.
Ko‘ksaroy qarorgohida Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev 7-mart kuni sanoat uchun muhim minerallar xomashyo bazasini kengaytirish va qo‘shilgan qiymatli mahsulotlar ishlab chiqarish bo‘yicha taqdimot bilan tanishdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 5-mart kuni Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy kengashi yig‘ilishida ishtirok etdi. Yig‘ilishda yurtimizda korrupsiyadan xoli muhit yaratish bo‘yicha qilingan ishlarga baho berilib, kelgusi vazifalar belgilandi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev 3-mart kuni qishloq xo‘jaligi sohasida xalqaro hamkorlikni rivojlantirishga oid taqdimot bilan tanishdi.
Oʻzbekistondagi umumtaʼlim maktablari oʻquvchilari uchun bahorgi taʼtil 7 kun davom etishi belgilangan.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 5-mart kuni mamlakatimizda tashrif bilan bo‘lib turgan Shanxay hamkorlik tashkiloti bosh kotibi Nurlan Yermekbayevni qabul qildi.