Shu yilning yanvar-fevral oylarida eng koʻp nikoh 20-30 yosh oraligʻidagilar tomonidan qayd etilgan.
Milliy statistika qo'mitasining dastlabki ma'lumotlariga ko'ra, O'zbekistonda 2025 yilning yanvar`-fevral` oylarida ko'rsatilgan bozor xizmatlari hajmi 136 trln so'mga etgan.
Statistika agentligining maʼlumotlariga koʻra, Oʻzbekistonning doimiy aholi soni 1920-yilda 4,4 mln kishi tashkil qilgan.
2025-yil 1-mart holatiga pensiya tayinlash uchun ish stajiga ega boʻlmagan nafaqa oluvchilar soni 712 618 nafar tashkil etib, joriy yilning boshiga nisbatan 15 465 nafarga koʻpaygan.
Shu yilning yanvar oyida ishlab chiqarilgan shaftoli sharbati hajmi oʻtgan yilning mos davriga nisbatan 366 tonnaga oshgan.
2018/2019 ўқув йили бошига нисбатан 2024/2025-ўқув йилида нодавлат умумтаълим ташкилотларида таҳсил олаётган ўқувчилар сони 8,1 баробарга ёки 98 324 нафарга кўпайган.
Shu yil yanvar oyida 408,8 ming tonna koʻmir va 55,1 ming tonna neft ishlab chiqarilgan.
Avtomobil ishlab chiqarish sanoatida 2025-yilning yanvar oyida yirik korxonalar tomonidan 15 611 dona har xil turdagi yengil avtomobil ishlab chiqarilgan.
Oʻtgan yilda uzum yetishtirish 2023-yil bilan solishtirilganda 5,4 foizga oshgan.
Statistika agentligi maʼlumotlariga koʻra, 2024/2025-oʻquv yili boshida mamlakatimizdagi umumiy oʻrta taʼlim tashkilotlarida taʼlim berayotgan oʻqituvchilar(oʻrindoshlarsiz)ning umumiy soni 564,9 ming nafarni tashkil etgan.