Dastlabki maʼlumotga koʻra, harakatlanib ketayotgan yuk mashinasi haydovchisi uxlab qolishi oqibatida qarama-qarshi yoʻnalishga chiqib ketgan.
2024-yili 9 364 ta yoʻl-transport hodisasi sodir etilib, 8 901 nafar fuqaro jarohatlangan va 2 203 nafar fuqaro halok boʻlgan.
Yoʻl transport hodisasi shu yilning 19-fevral kuni Toshkent shahrining Yashnobod tumani, Maxtumquli koʻchasida sodir boʻlgan.
Yoʻl transport hodisasi oqibatida olgan tan-jarohatlari natijasida piyoda shifoxonaga olib ketilgan va birinchi tez tibbiy yordam koʻrsatilgan.
Myunxenda (Germaniya) haydovchining avtomobilni odamlar ustiga haydashi oqibatida jarohatlanganlar soni 36 nafarga yetdi, dedi politsiya vakili.
Turkiyaning Bingyol viloyatida yo'lovchi avtobusi ag'darilib ketdi.
Voqea joyida favqulodda xizmatlar ishlamoqda, jabrlanganlar shifoxonalarga yetkazilmoqda. Avtomashina haydovchisi qo'lga olindi.
Holat yuzasidan Samarqand viloyati IIB huzuridagi tergov boshqarmasi tomonidan jinoyat ishi qoʻzgʻatilib, tergov oldi surishtiruv harakatlari olib borilmoqda.
Germaniyada tezyurar poyezdning yuk mashinasi bilan to'qnashib ketishi oqibatida kamida bir kishi halok bo'ldi, 25 kishi jarohatlandi.
Gvatemalada avtobusning halokatga uchrashi oqibatida kamida 51 kishi hayotdan ko'z yumdi, deb xabar bermoqda Reuters.