Gʻuzor tumani hokimiga yana bir oʻrinbosar tayinlandi
Gʻuzor tumani hokimligi yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari lavozimiga Panjiyev Maqsud Aliqulovich tayinlandi.
Kecha Jizzax shahar DXMda Hindiston davlatining “Sambhram” guruhining filiali hisoblanadigan “Sambhram” texnologiya instituti filiali roʻyxatdan oʻtkazildi.
“Kelajak liderlari” maxsus malaka oshirish kursi Prezident huzuridagi Davlat xizmatlarini rivojlantirish agentligi tashabbusi va hamkor tashkilotlar koʻmagida tashkil etildi.
Xalq taʼlimi vaziri Sherzod Shermatov Namangandagi “qizil” toifadagi umumtaʼlim maktablarini koʻzdan kechirdi.
Nizomiy nomidagi Toshkent davlat pedagogika universiteti Shahrisabz filialida joriy yil 19-fevral kuni Inkubatsiya va akseleratsiya markazning ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tanlov Nizomiga o'zgartirishlar kiritish yuzasidan ishtirokchilar fikrlari tinglanib, taklif va mulohazalarni umumlashtirish uchun muddat belgilandi.
Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Departament firibgarlik toʻgʻrisida ogohlantirdi.