Buning oʻrniga muqobil sifatida yaratilgan, xavfsiz va foydalanish uchun qulay boʻlgan “Moliyachi” axborot tizimi ishga tushiriladi.
Ijtimoiy tarmoqlarda ish haqi, pensiya va nafaqalar 1-martdan 10 foizga, 1-avgustdan esa yana 10 foizga, jami 20 foizga oshishi haqida xabarlar tarqaldi. Ushbu xabarlarga Iqtisodiyot va moliya vazirligi rasmiy munosabat bildirdi.
Ayrim JSTga aʼzo davlatlar import uchun hech bir davlatga qoʻymagan bojlarni Oʻzbekiston uchun qoʻymoqda.
Jamgʻarmalar har bir mahalla uchun alohida tarzda ochilgan boʻlib, ularning mablagʻlari fuqarolarning takliflari va “mahalla yettiligi”ning qarori asosida ijtimoiy ahamiyatga ega muammolarni hal etish uchun sarflanadi.
Joriy yil 4-iyunda Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Iqtisodiy rivojlanish masalalari boʻyicha maslahatchisi Ravshan Gulyamov Jahon savdo tashkiloti bosh direktori Ngozi Okondjo-Iveala boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan uchrashdi.