Hazorasp, Xonqa va Shovot tumanlariga yangi hokim tayinlandi.
Shermuxamedov Abdumajid Mavlyanovich – Xorazm viloyati ichki ishlar boshqarmasi boshligʻi lavozimiga tayinlandi.
Yangiariq mahallasida istiqomat qiluvchi 1954-yilda tugʻilgan shaxs, oilaviy kelishmovchilik sababli, 1974-yilda tugʻilgan oʻgʻlini uyida saqlab kelayotgan ov quroli bilan qasddan otib oʻldirgan.
O‘zbekiston Bosh konsulxonasi va Elchixonasi ko‘magida tashkil etilgan infotur doirasida Qozog‘istonning Oqtov shahridagi Shaxmardan yesenov nomidagi Kaspiy texnologiya va muhandislik universitetining olti nafar talabasi va o‘qituvchisidan iborat guruh Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatiga tashrif buyurdi.
Jahon banki Oʻzbekiston uchun bank kafolati koʻrinishidagi 3,5 mln dollarlik moliyalashtirishni maʼqulladi. Quyosh elektr stansiyasini 2025-yil noyabr oyida ishga tushirish rejalashtirilgan.
Prezident Shavkat Mirziyoyev 22-noyabr kuni Xorazm viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishning qo‘shimcha chora-tadbirlari yuzasidan yig‘ilish o‘tkazdi.
Yongʻinni bartaraf etish uchun voqea joyiga 8 ta yongʻin-qutqaruv ekipaji jalb qilingan. Hodisa oqibatida tan jarohati olgan va vafot etganlar yoʻq.
Shu yilning 5-noyabr kuni xalq deputatlari Xorazm viloyati Kengashining yettinchi chaqiriq birinchi sessiyasi boʻlib oʻtdi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Urganch, Qoʻshkoʻpir, Xiva, Xonqa va Gurlan tuman boʻlimlari tomonidan ushbu tumanlarda tezkor nazorat tadbirlari oʻtkazildi.
Ijtimoiy tarmoqlarda Xorazm viloyatining Urganch shahridagi banklarning birida yongʻin chiqqani boʻyicha xabarlar tarqaldi.