Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Amerika Qoʻshma Shtatlarining markaziy va janubiy shtatlarida roʻy bergan halokatli tornadolar oqibatida koʻplab insonlar qurbon boʻlgani, jarohat olgani va katta talafotlar koʻrilgani munosabati bilan Prezident Donald Trampga taʼziya maktubi yoʻlladi.
Oʻzbekistonda xizmat koʻrsatgan madaniyat xodimi, taniqli yozuvchi, Shodmon Otabek 79 yoshida vafot etdi.
Oʻzbekistonda xizmat koʻrsatgan yoshlar murabbiysi, Yozuvchilar uyushmasi aʼzosi, shoir Bahodir Iso 69 yoshida vafot etdi.
Oʻzbekiston xalq artisti, mashhur maqom ijrochisi Nafisa Toʻxtayeva 83 yoshida vafot etdi.
Intiluvchan, yosh boʻlishiga qaramay hayotda oʻz oʻrnini topgan qizimiz Shirin Abdullayevaning vafoti barchamizni chuqur qaygʻuga soldi.
Zulfiya mukofoti sovrindori Shirin Abdullayeva vafot etdi.
Taniqli oʻzbek aktyori va teatr arbobi Husan Musaboyev 71 yoshida vafot etdi.
Oʻzbekiston Fanlar akademiyasi haqiqiy aʼzosi, fizika-matematika fanlari doktori, professor Galina Pavlovna Matviyevskaya 95 yoshida Orenburg shahridagi uyida vafot etdi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Vashington shahridagi Ronald Reygan nomidagi aeroport hududida yuz bergan fojiali aviahalokat oqibatida koʻplab insonlar halok boʻlgani munosabati bilan Amerika Qoʻshma Shtatlari Prezidenti Donald Trampga taʼziya maktubi yoʻlladi.
Davlatimiz rahbari marhumlarning oila aʼzolari va yaqinlariga sabr-toqat va bardamlik, jabrlanganlar tez fursatda sogʻayib ketishini tiladi.