Sport milliy gʻururimiz manbaiga aylanmoqda
Millatning kelajagi sogʻlom va barkamol avlodga bogʻliq. Sport esa nafaqat jismoniy tarbiya, balki vatanparvarlik va iroda maktabi hamdir.
23-25-mart kunlari Oʻzbekiston hududiga nam va nisbatan salqin havo massalari kirib keladi.
21-23-mart kunlari poyezdlar harakati shanba va yakshanba kunlari uchun belgilangan jadval asosida ish olib boradi.
Chilonzor tumanining ayrim ko‘chalarida soat 17:00 dan soat 23:30 gacha bo‘lgan vaqt oralig‘ida avtotransport vositalari harakati vaqtinchalik cheklanadi.
Qutibayev Yerkinbay Menglibayevich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Sport vaziri lavozimiga tayinlandi.
Hozirda Amerika ma'muriyati Ukraina AESlarini AQSh mulkiga o'tkazish imkoniyatini muhokama qilmayapti, dedi AQSh energetika vaziri Kris Rayt.
Oʻzbekiston yadro energetikasida nafaqat texnologik, balki moliyaviy sabablarga koʻra ham hamkorlikni diversifikatsiya qilishni rejalashtirmoqda.
Hukumat qarori bilan tegishli nizomlar tasdiqlandi.
Yerdagi havo harorati oxirgi 10 yil ichida tarixiy maksimal darajaga yetdi. Atmosferadagi karbonat angidrid miqdori esa so'nggi 800 ming yildagi eng yuqori ko'rsatkichdir.
Markaziy bank boshqaruvi 2025-yil 20-martdagi yigʻilishida asosiy stavkani 0,5 foiz bandga oshirib, yillik 14 foiz darajasida belgilash toʻgʻrisida qaror qabul qildi.