Abu-Dabidan uchib kelgan fuqaroning yonidan zargarlik buyumlari topildi
Ushbu shaxs shu bilan uchib kelgan yoʻlovchilardan oʻziga tegishli boʻlgan zargarlik buyumlarini yigʻib olayotganda ushlangan.
Botir Qodirov yana javobgarlikka tortildi
Xonanda Botir Qodirov bir qator qoʻshiq soʻzlaridan egasining ruxsatisiz hamda tegishli tartibda mualliflik haqini toʻlamasdan foydalangan.
“Qamchiq“ dovonida transportlarning harakati qayta tiklandi
Avvalroq "Qamchiq" dovoni transportlar harakati uchun vaqtincha yopilgani haqida xabar berilgan edi.
Quyma oltinni noqonuniy olib chiqishga boʻlgan urinish fosh etildi
Hozirda mazkur holat yuzasidan bojxona organlari tomonidan jinoyat ishi qoʻzgʻatilib, tegishli protsessual harakatlar amalga oshirilmoqda.
Ertaga havo harorati +40 darajagacha koʻtariladi
Shu yilning 7-may kuni respublikamizda havo biroz bulutli boʻladi, baʼzi joylarda qisqa muddatli yomgʻir yogʻishi, momaqaldiroq kuzatilishi mumkin.
Fuqarolik jamiyatini rivojlantirish konsepsiyasini amalga oshirish boʻyicha “yoʻl xaritasi” tasdiqlandi
“Fuqarolik jamiyatini rivojlantirish konsepsiyasini 2025-yilda amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi Hukumat qarori (288-son, 02.05.2025-y.) qabul qilindi.
Ichki ishlar organlarining barcha axborot infratuzilmasi sunʼiy intellekt texnologiyalari asosida yagona tizimga birlashtiriladi
“Ichki ishlar organlari tizimini raqamli transformatsiya qilish boʻyicha kompleks chora-tadbirlar toʻgʻrisida” gi Prezident qarori (PQ-155-son, 30.04.2025-y.) qabul qilindi.
Voyaga yetmaganlar bank kartalarini ochishi boʻyicha talablar ishlab chiqiladi
Prezidentning tegishli Qarorga koʻra, voyaga yetmaganlar banklarda hisobraqamlari va bank kartalarini ochishi boʻyicha talablar ishlab chiqiladi.