Xitoy janubi-g'arbidagi Sichuan viloyatida sodir bo'lgan ko'chki oqibatida 30 dan ortiq odam bedarak yo'qoldi.
Yava orolidagi (Indoneziya) ko'chki qurbonlari soni 25 nafarga yetdi, Bu haqda Reuters agentligi mahalliy qutqaruv xizmati vakiliga tayanib xabar berdi.
Indoneziyaning Yava orolidagi ko'chki oqibatida 16 kishi hayotdan ko'z yumdi, 10 kishi jarohatlandi.
Braziliya janubi-sharqidagi Minas-Jerays shtatida sodir bo'lgan ko'chkilar oqibatida kamida to'qqiz kishi halok bo'ldi, bir kishi bedarak yo'qoldi.
Yil oxirigacha ob-havoning keskin o'zgarishi kutilmoqda, deya ogohlantirdi mamlakat meteorologiya agentligi.
Bugun soat 4:55 larda «Qamchiq« dovonidan oʻtuvchi A-373 avtomobil yoʻlining 238,5 kilometrida («Vodiy — Toshkent« yoʻnalishi) yogʻingarchilik oqibatida tosh-tuproq koʻchkisi sodir boʻlgan.
Bosniya va Gertsegovinada juma kuni suv toshqini oqibatida kamida 14 kishi halok bo'ldi. Bir necha kishi bedarak yo'qolganlar ro'yxatiga kiritildi.
Xitoy janubi-g'arbidagi Sichuan viloyatidagi Gardze-Tibet avtonom okrugining Kandin uezdida sodir bo'lgan suv toshqini oqibatida kamida 10 kishi halok bo'ldi, 17 kishi bedarak yo'qoldi.
Hindistonning Madxmya-Pradesh shtatida kuchli yomg'irdan keyin ibodatxona devorining qulab tushishi oqibatida 10 – 15 yoshli 9 nafar bola halok bo'ldi. Bu haqda RTI agentligi xabar berdi.
Hindiston janubidagi Kerala shtatida ko'chki qurbonlari soni 277 nafarga yetdi.