Shu yilning 5-mart kuni Toshkent shahrida Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov va Gruziya Bosh vaziri Irakli Kobaxidze boshchiligida ikki mamlakat hukumat delegatsiyalarining uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Dilmurod Kasimov Bosh prokuror oʻrinbosari lavozimiga tayinlandi.
Toshkent xalqaro aeroportida yuqori martabali mehmonni Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov va boshqa rasmiylar kutib oldi.
Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharifning Oʻzbekistonga tashrifi nihoyasiga yetdi.
Mamlakatimiz hukumati delegatsiyasi 31-yanvar kuni Olmaota shahrida bo‘lib o‘tgan Yevroosiyo hukumatlararo kengashining navbatdagi yig‘ilishida kuzatuvchi maqomida ishtirok etdi.
Olmaota shahrida 31-yanvar kuni “Digital Almaty 2025” xalqaro raqamli forumining yalpi majlisi bo‘lib o‘tdi.
Mamlakatimiz hukumati delegatsiyasining Olmaotaga tashrifi doirasida bugun, 31-yanvar kuni Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov Qirgʻiz Respublikasi Vazirlar Mahkamasi Raisi – Prezident Administratsiyasi Rahbari Adilbek Kasimaliyev bilan ikki tomonlama uchrashuv oʻtkazdi.
Shu yilning 30-31-yanvar kunlari Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov Olmaota shahrida amaliy tashrif bilan boʻladi.
Shtab har bir loyihani ichiga kirib, aniq ishlarni amalga oshiradi, har hafta loyihama-loyiha muhokama oʻtkazadi.