“Ochiq byudjet” portalida “Tashabbusli byudjet” jarayonining 2025-yilgi 1-mavsumi gʻolib loyihalari eʼlon qilindi.
Iqtisodiyot va moliya vazirligi “Tashabbusli byudjet“ning 2025-yilgi 1-mavsumida ovoz yigʻishga majburlash holatlari yuzasidan ishonch raqami orqali kelib tushgan murojaatlar toʻgʻrisida maʼlumot berdi.
“Tashabbusli byudjet“ jarayonining joriy yilgi 1-mavsumi doirasida ovoz berish bosqichi davom etmoqda.
Maktabgacha va maktab taʼlimi vaziri Hilola Umarova pedagoglardan “Tashabbusli byudjet“ uchun pul yigʻish holatlarga duch kelganda vazirlikka murojaat qilishini, oʻqituvchi va MTT xodimlari manfaati doimo himoya qilinishini aytdi.
“Tashabbusli byudjet“ning 2025-yilgi 1-mavsumi doirasida ovoz berish jarayonlari 20-mart soat 23:59 ga qadar davom etadi.
Shu yilning 8-10-mart kunlari “Tashabbusli budjet” loyihasi doirasida saralashdan oʻtgan loyihalar uchun targʻibot bosqichi oʻtkaziladi.
“Tashabbusli byudjet“ jarayonlarining 2025-yilgi 1-mavsumi 1-fevraldan boshlanib, 20-martga qadar davom etadi.
“Tashabbusli budjet” jarayonlarini oʻtkazish hamda moliyalashtirish tartibi toʻgʻrisidagi Nizomga ilovaga muvofiq oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritildi.
«Ochiq byudjet« portalida jamoatchilik ishtirokida oʻtkaziladigan 2025-yil loyihalari taqvimi eʼlon qilindi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 24-dekabrdagi PQ–454-sonli qarori bilan “2025–2027-yillarda Oʻzbekiston Respublikasining ijtimoiy va ishlab chiqarish infratuzilmasini rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori tasdiqlandi.