Bugun, 26-mart kuni Shahrisabz aeroporti ikki haftalik tanaffusdan soʻng muntazam yoʻlovchi qatnovlarini qabul qilishni boshladi.
Shu yilning 20-mart kuni Andijon xalqaro aeroporti “Silk Avia” aviakompaniyasining birinchi US601 yoʻlovchi reysini qabul qildi. Bortida 63 yoʻlovchi boʻlgan samolyot Toshkent vaqti bilan soat 12:13 da qoʻndi.
Maʼlumotlarga koʻra, ushbu aviakompaniya Oʻzbekistonga yangi 3 ta yoʻnalish boʻyicha muntazam parvozlarni yoʻlga qoʻyadi.
Andijon xalqaro aeroporti tez orada muntazam yoʻlovchi reyslarini qabul qila boshlaydi.
Moskvaning bir qator aeroportlarida cheklovlar joriy etildi.
Transport vaziri va “Wizz Air” aviakompaniyasi vakillari bilan uchrashdi.
Transport vaziri “Wizz Air” aviakompaniyasi bosh direktori hamda Vengriyaning Oʻzbekistondagi elchisi Yojef Roja bilan muzokaralar oʻtkazdi.
Aviakompaniya tomonidan mazkur yoʻnalishda parvozlar A330 havo kemasida amalga oshiriladi.
Shu yilning 15-yanvar kuni Namangan aeroportida Saudiya Arabistonining “Flyadeal” aviakompaniyasi birinchi reysi kutib olindi.
Qanot Sharq aviakompaniyasi A320 samolyotlariga texnik xizmat koʻrsatish tufayli yanvar mart oylariga moʻljallangan 20 dan ortiq reysni toʻxtatadi.