Putinning aytishicha, Rossiya Polsha orqali Yevropa Ittifoqiga gaz yetkazib berishga tayyor.
Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev amaliy tashrif bilan Rossiyaning Sankt-Peterburg shahriga keldi.
Joriy yilning 1-oktyabr kuni Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov boshchiligidagi mamlakatimiz delegatsiyasi Yevroosiyo Iqtisodiy Ittifoqi Hukumat rahbarlari Kengashining navbatdagi majlisida kuzatuvchi maqomida ishtirok etish uchun Yerevanga tashrif buyurdi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev ishtirok etgan Oliy Yevrosiyo iqtisodiy kengashining majlisida mamlakatimiz Yevrosiyo iqtisodiy ittifoqi (YEOII) da kuzatuvchi maqomini olganiga qariyb 2 yil boʻldi. Bu 2020-yil 11-dekabrda edi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 10-dekabr kuni Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashining videoanjuman shaklida o‘tgan navbatdagi yig‘ilishida ishtirok etdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 10-dekabr kuni Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashining videoanjuman shaklida o‘tkaziladigan navbatdagi yig‘ilishida ishtirok etadi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 14-oktabr kuni Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashining videoanjuman shaklidagi navbatdan tashqari yig‘ilishida ishtirok etdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 14-15-oktabr kunlari YeOII va MDHning videoaloqa shaklidagi sammitlari ishida ishtirok etadi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 21-may kuni videoanjuman shaklida o‘tgan Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashining navbatdagi yig‘ilishida ishtirok etdi.
Yakunlanayotgan yilning muhim voqealardan biri –11-dekabr kuni Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashida, Yevroosiyo iqtisodiy ittifoqiga aʼzo-mamlakat rahbarlari tomonidan Oʻzbekiston Respublikasiga tashkilot huzuridagi kuzatuvchi davlat maqomini berish toʻgʻrisida bir ovozdan qaror qabul qilingani boʻldi.