Qoʻqon shahar hokimi ehtiyojmand fuqaroning uyida gʻisht terdi
Qoʻqon shahridagi Baxmalbop koʻchasida yashovchi Hasanjon Soliyevning oilasi ijtimoiy roʻyxatga kiritilib, xonadoni homiylar hisobidan qayta qurib berilmoqda.
AOKAda oʻtkazilgan matbuot anjumanida Favqulodda vaziyatlar vazirligi mutasaddilari sel-toshqin va yer koʻchki hodisalaridan aholi va hududlarni muhofaza qilish boʻyicha maʼlumot b...
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti matbuot kotibi Sherzod Asadov vazirlik va idoralarning matbuot kotiblari bilan ochiq muloqot oʻtkazdi.
Joriy yilning 1-aprelidan Oʻzbekistonda koronavirusga qarshi ommaviy emlash boshlangan. Jarayonga, eng avvalo, 65 yoshdan kattalar, tibbiyot xodimlari, oʻqituvchilar va ichki ishla...
Bugun ijtimoiy tarmoq rivojlangan, axborot oqimi tezlashgan pallada matbuotlar biroz inqiroz yoqasiga kelib qoldi, degan gaplar kunda-kunora quloqqa chalinadi.
Xitoy Xalq Respublikasi fuqarolari Xuang Lianjun hamda Shu Juanjunlarning Baliqchi tumanida tugʻilgan farzandi Xuang Xiaoboning tugʻilganlik haqidagi guvohnomalar topshirildi.
Rossiya Federatsiyasining Sverdlovskiy viloyati hukumat delagatsiyasi rasmiy tashrif bilan mamlakatimizda boʻldi. Delegatsiya tarkibida yurtimizga kelgan Sverdlovskiy viloyati jamo...
2021-yilning aprel oyidan boshlab, har shanba kuni Toshkent - Moskva - Toshkent yoʻnalishi boʻyicha muntazam aviaqatnovlar qayta joriy etiladi.
“Turizm va sport vazirligi faoliyatini tashkil etish toʻgʻrisida”gi Prezident qarori (PQ–5054-son, 06.04.2021-y.) qabul qilindi