27-iyun – Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi mudofaasiga ko‘maklashuvchi “Vatanparvar” tashkiloti tomonidan respublika O...
Oʻtgan 2024-yilda korxona tomonidan mineral xom ashyo bazasining ishlab chiqarish hajmi va samaradorligini oshirish, tannarxini tushirish boʻyicha qilingan ishlar halqaro “Fitch Ra...
Oʻzbekiston Milliy matbuot markazida “Toshkent kimyo-texnologiya institutida 2025/2026 oʻquv yili uchun qabul jarayonlarini tashkil etish hamda Muhandislik sohalarida kadrlar tayyo...
Prezident yordamchisi Saida Mirziyoyeva “Turon“ maktab teatri va “Iqtidor“ maktab ansambli tanlovlarining gʻoliblarini taqdirlash marosimida ishtirok etdi.
Maʼlumotlarga koʻra, u fuqarolik ishlari boʻyicha sudning ijro varaqasi boʻyicha javobgarlarni xonadondan majburiy tartibda koʻchirib berishni vaʼda qilgan.
Prezident Shavkat Mirziyoyev Qashqadaryo viloyati Ko‘kdala tumani ma’muriy markazidagi ulkan bunyodkorlik ishlari bilan tanishdi.
Oliy Majlis Senatining Fan, taʼlim va sogʻliqni saqlash masalalari qoʻmitasi raisi Bahrom Abdullayev boshchiligidagi Oʻzbekiston delegatsiyasi Italiyaning Rim shahrida boʻlib oʻtay...
“Keling, biror narsaga izoh berishdan oldin TIV bayonotlarini yoki Maskning bayonotlarini kutaylik”, dedi u Sankt-Peterburg xalqaro iqtisodiy forumi chog'ida jurnalistlarga.
Ko‘kdala tumanida 20-iyun kuni Qashqadaryo viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish chora-tadbirlari bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazildi.
Agarda davlat xizmatiga birinchi marta qabul qilingan davlat xizmatchilari faoliyatida ijobiy natijalariga erishsa mehnat shartnomasi nomuayyan muddatga uzaytiriladi.
Yigʻilishda viloyat va respublika mutasaddilarining hisobotlari, tadbirkor va faollarning takliflari tinglandi.
Birgina misol, Qashqadaryodagi 34 ta sogʻliqni saqlash muassasasida pullik xizmatni raqamlashtirish hisobiga tushum 15 milliard soʻmga oshdi.