2024-yilda Oʻzbekistonga pul oʻtkazmalari 2023-yilga nisbatan 30 foizga koʻpaydi
2024-yilda Oʻzbekistonga kelib tushgan pul oʻtkazmalari 2023-yilga nisbatan 30 foizga yoki 3,4 mlrd dollarga koʻpayib, 14,8 mlrd dollarni tashkil qildi.
Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Qozogʻistonning mamlakatimizdagi elchisi Beybut Atamqulov bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Buyuk Britaniyaning Milliy sog'liqni saqlash xizmati odamning kayfiyatini yaxshilashi mumkin bo'lgan miya implantini sinovdan o'tkazmoqchi.
Statistika agentligi maʼlumotlariga koʻra, 2025-yilning 1-yanvar holatiga Oʻzbekistonning doimiy aholisi 37 543 167 kishini tashkil etgan.
Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi vazirligining Aydar-Arnasoy koʻllar tizimini nazorat qilish boʻlimi tomonidan noqonuniy baliq ovlash holatlarini aniqla...
Qilichbozlikning shpaga yoʻnalishi boʻyicha Oʻzbekiston yoshlar terma jamoasi Bahraynda oʻtgan Jahon kubogida ishtirok yetib, sovrindorlar qatoridan joy oldi.
“Oʻzbekneftgaz“ AJ Boshqaruvi raisi va Malayziyaning “Five Petroleum” kompaniyasi bosh direktori oʻrtasida muzokaralar boʻlib oʻtdi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Toshkent viloyati boshqarmasi tomonidan tadbirkorlik subyektlarining huquqlarini himoya qilish yuzasidan tergovga qadar tekshiruv oʻtkaz...
Inspektor Jasurjon Muhammadov 1993-yilda tugʻilgan, 2 farzandning otasi boʻlgan. U ichki ishlar organlari tizimida 2017-yildan buyon ishlab kelgan.
Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Makroiqtisodiy va hududiy tadqiqotlar instituti (MHTI) mutaxassislari tomonidan 2021-2024-yillarda moliyaviy ommaboplik darajasi tahlil qilindi.
Ma'lumotlarga ko'ra, arqonlardan biri uzilib ketgan, oqibatda dor yo'lidagi bir nechta kabinalar qulab tushgan.
Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Qirgʻiz Respublikasining yangi tayinlangan elchisi Duyshonkul Chotonovdan ishonch yorliqlari nusxalarini qabul qildi.