Ertaga baʼzi joylarda qor yogʻishi mumkin
Shu yilning 6-yanvar kuni Respublikamizda havo biroz bulutli boʻladi, kechasi va ertalab baʼzi joylarda yogʻingarchilik (yomgʻir, qor) boʻlishi mumkin.
Mudofaa vazirligi va Milliy gvardiya harbiy boʻlinmalarining namoyishkorona piyoda yurishi "Gʻalaba bogʻi"dan boshlanib, Magic Cityʼgacha davom etdi.
Qozog‘iston va O‘zbekiston o‘rtasida 2027-yilda yangi temir yo‘lning ishga tushirilishi ikki tomonlama yuk tashish hajmini oshirish imkonini beradi.
Oʻzbekiston vakili Botir Tursunov Shanxay hamkorlik tashkiloti bosh kotibi oʻrinbosari vazifasini bajarishga kirishdi.
Ekologiya, atrof -muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi vazirligi hamda Yozuvchilar uyushmasi tomonidan 2025-yil – Atrof-muhitni asrash va “yashil” iqtisodiyot yili munosabat...
Hozirda ushbu holat yuzasidan barcha daliliy ashyo va hujjatlar huquq-tartibot organlariga topshirilgan.
Braziliya 25-dekabr kuni Qozog'istonning Aqtau shahri yaqinida halokatga uchragan AZAL samolyoti kabinasidan ovoz yozish moslamasini allaqachon o'rganishni boshlagan.
Yangi 2025-yilning dastlabki kunlarida Qoraqalpogʻiston Respublikasi Ellikqalʼa tumani markaziga kiraverishda “Oʻzbekiston – 2030” strategiyasi monumenti barpo etildi.
2025-yil 1-yanvardan boshlab avtobuslarda naqd pul qabul qilish cheklanganligi va bu jarayon qanday tartibda amalga oshirilishini yoʻlovchilarga yaqindan tushuntirish maqsadida, na...
“Oʻzgidromet” agentligining xabar berishicha shu yilning 5-yanvar kuni Respublikamizda havo biroz bulutli boʻladi, kechasi va ertalab baʼzi joylarda biroz qor yogʻishi mumkin.
O'tgan yilning oxirida Xitoy Xalq Respublikasida (XXR) dunyodagi eng yirik hisoblangan “Fennin” gidroakkumulyatsiyalovchi elektr stansiyasi (GAES) ishga tushirildi. Bu haqda Sinxua...
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning hududiy boʻlimlari tomonidan oʻtkazilgan nazorat tadbirlarida energiya resurslaridan noqonuniy foydalanib kelgan shaxslar ushlandi.