Davlat xavfsizlik xizmatining Toshkent viloyati boʻyicha boshqarmasi xodimlari tomonidan Bosh prokuratura huzuridagi Departament bilan hamkorlikda Boʻstonliq tumanida noqonuniy yer savdosining oldini olishga qaratilgan tezkor tadbir oʻtkazildi.
Agentlikning maʼlumotlariga koʻra, 41 708 ta shaxsga yerga oid huquqbuzarliklar uchun maʼmuriy jazo choralari qoʻllanilgan.
Davlat xavfsizlik xizmati tomonidan oʻtkazilgan tezkor tadbirlarda Navoiy, Andijon, Fargʻona va Toshkent viloyatlarida yer maydonlarini noqonuniy sotish bilan bogʻliq holatlar aniqlandi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Buxoro shahri boʻlimi va IIB xodimlari hamkorligida noqonuniy yer maydonlarining oldi-sotdisining oldini olishga qaratilgan tezkor tadbir oʻtkazildi.
DXX tomonidan Toshkent, Surxondaryo va Xorazm viloyatlarida noqonuniy yer oldi-sotdisining oldini olishga qaratilgan tezkor tadbir oʻtkazildi.
Fuqaro B.M.ning Surxondaryo viloyati IIBB JQB Yer resurslari talon-toroj qilinishiga qarshi kurashish boʻlinmasiga qilgan murojaatiga asosan, viloyat prokuraturasi va boshqa huquqni muhofaza qiluvchi organ xodimlari bilan hamkorlikda tezkor tadbir oʻtkazildi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning hududiy boʻlimlari tomonidan oʻtkazilgan tezkor tadbirlarda Namangan va Samarqand viloyatlarida fuqarolarga yer maydonlarini noqonuniy tarzda olib berishni vaʼda qilgan firibgarlar qoʻlga olindi.
Fuqaro M.I.ning Jizzax viloyati IIBB JQB Yer resurslari talon-toroj qilinishiga qarshi kurashish boʻlinmasiga qilgan murojaatiga asosan, viloyat prokuraturasi va boshqa huquqni muhofaza qiluvchi organ xodimlari bilan hamkorlikda tezkor tadbir oʻtkazilgan.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning hududiy boʻlimlari tomonidan Qoraqalpogʻiston va Andijon viloyatida noqonuniy yer oldi-sotdisining oldini olishga qaratilgan tezkor tadbir oʻtkazildi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Navoiy viloyati boshqarmasi va IIB xodimlari hamkorligida noqonuniy yer sotilishining oldini olishga qaratilgan tezkor tadbir oʻtkazildi.