Hududiy ichki ishlar organlari rahbarlari esa haftaning har yakshanba kuni qabullar oʻtkazadi.
Parlamentdagi masʼul qoʻmitalar mahallagacha tushib, har bir jinoyatning kelib chiqish sabab va omillarini aniqlab, tuman, viloyat prokurorlari va ichki ishlar boshliqlarini oldiga aniq vazifa qoʻysa, bu borada yaxshi tajriba boʻlishi qayd etildi.
Ichki ishlar vazirining buyrug‘i bilan Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga polkovnik Sultonxo‘jayev Ravshan Erkinovich tayinlandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni bilan Toshkent shahar ichki ishlar bosh boshqarmasi boshlig‘i lavozimini egallab kelgan Aziz Anvarovich Toshpo‘latov O‘zbekiston Respublikasi ichki ishlar vaziri lavozimiga tayinlandi.
“Xavfsiz va sogʻlom poytaxt” oyligi doirasida oʻtkazilgan tezkor tadbirlar davomida Toshkent shahrida 1 ta jangovar va 21 ta pnevmatik qurol noqonuniy muomaladan olindi.
Ichki ishlar vazirligi ishchi guruhi tomonidan Fargʻona viloyati hududida huquqni muhofaza qilish organlari bilan hamkorlikda “Tozalash” kompleks tezkor-profilaktik tadbirlari oʻtkazildi.
Ijtimoiy tarmoqlarda xitoylik fuqarolarning Toshkent shahar Chilonzor tumani Milliy bogʻda bannerlar bilan toʻplanib, “miting” qilayotganliklari haqida yolgʻon xabarlar tarqalmoqda.
Ichki ishlar vazirligi akademiyasida ommaviy axborot vositalari xodimlari uchun press-tur tashkil qilindi. Unda bir qator ommaviy axborot vositalari vakillari ishtirok etdi.
Doha shahrida oʻtgan uchrashuvda taʼlim muassasalari vakillari ikki tomonlama hamkorlikning bugungi holati va istiqbollari yuzasidan muloqot qildi.
Shu yilning 22-yanvar kuni xorijda ota-ona qaramogʻisiz qolgan Oʻzbekiston Respublikasi fuqarosi boʻlgan voyaga yetmagan shaxs Rossiya IIV Samara viloyati Bosh boshqarmasi Voyaga yetmagan huquqbuzarlarni vaqtincha saqlash markazi xodimlari kuzatuvida Oʻzbekistonga qaytarildi.