Shu yilning 21-23-mart kunlari Ispaniyaning Marbelya shahrida badiiy gimnastika boʻyicha Gran-pri musobaqasi boʻlib oʻtdi.
49 yoshli Oksana CHusovitina Boku shahrida o'tkazilayotgan sport gimnastikasi bo'yicha Jahon kubogi bosqichida tayanib sakrash bahslarida g'oliblikni qo'lga kiritdi.
Ayni kunlarda Ozarbayjonda sport gimnastikasi boʻyicha Jahon kubogining navbatdagi bosqich bellashuvlari boʻlib oʻtmoqda.
Dunyo sport gimnastikasining oʻnlab nomdor sportchilari, Olimpiya oʻyinlari va jahon chempionlari ishtirok etayotgan bahslarda oʻzbekistonlik sportchilar ham gʻoliblik uchun kurash olib bormoqda.
“Toshkent shahrida boks va gimnastikaga ixtisoslashtirilgan sport maktablari faoliyatini tashkil etish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi Prezident Farmoni (PF–94-son, 22.06.2024 y) qabul qilindi.
Toshkent mezbonlik qilgan badiiy gimnastika boʻyicha Jahon kubogi bosqichi nihoyasiga yetdi. Unda Oʻzbekiston terma jamoasi 2 ta oltin, 4 ta kumush va 1 ta bronza, jami 7 ta medalni qoʻlga kiritdi.
Germaniyaning Kotbus shahri mezbonlik qilayotgan sport gimnastikasi boʻyicha Jahon kubogining ikkinchi bosqichida navbatdagi saralash bahslari oʻtkaziladi.
Gimnastika markazlarining oʻquv dasturini oʻzlashtirgan va yakuniy davlat attestatsiyasidan oʻtgan 11-sinf bitiruvchilariga davlat namunasidagi diplom beriladi.
Filippinda badiiy gimnastika boʻyicha yoshlar va kattalar oʻrtasida Osiyo chempionati start oldi.
Ozarbayjonning Boku shahrida badiiy gimnastika boʻyicha Jahon kubogining navbatdagi bosqichi yakuniga yetdi.