2025-yilning 1-iyulidan boshlab my.gov.uz portalidagi raqamli servislar orqali hujjatlarni elektron shaklda taqdim etish mumkin.
Endi “083/h maʼlumotnoma”ni olish uchun tibbiyot muassasiga qayta borish shart emas!
my.gov.uz portalida “Pensiya va nafaqa berishni toʻxtatib turishga ariza berish” xizmati ishga tushirildi.
Ushbu xizmat faqat hozirda tahsil olayotgan talabalar uchun mo'ljallangan.
Subsidiya taqdim etish toʻgʻrisidagi xabarnoma olingan vaqtdan boshlab 4 oy ichida amal qiladi, bu muddat tugaganidan soʻng qayta ariza berilishi mumkin.
30 mingdan ortiq fuqaro Yagona interaktiv davlat xizmatlari portalida Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tomonidan yo‘lga qo‘yilgan xizmatlardan foydalandi.
Eslatib oʻtamiz, 2010– 2012-yillarda berilgan eski namunadagi haydovchilik guvohnomalarini almashitirish muddati: 2023-yil 30-iyungacha.
Ushbu xizmat orqali yuridik va jismoniy shaxslar o‘zlariga tegishli bo‘lgan avtronsport vositalariga ta’qiq mavjudmi yoki yo‘qligini tekshirishlari mumkin.
Uni my.gov.uz orqali olish mumkin.
“Kasanachilikni tashkil etgan tadbirkorlik sub’ektlarini yanada qo‘llab-quvvatlash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Hukumat qarori qabul qilindi.