Ushbu xizmat Yagona interaktiv davlat xizmatlari portalida ishga tushirilgan boʻlib, pullik xizmat hisoblanadi.
Ijtimoiy tarmoqlarda janjal sabab haydovchi “Gentra” rusumli avtotransport vositasini odamlar ustiga haydagani haqida xabarlar tarqaldi.
Vazirlar Mahkamasi qarori bilan utilizatsiya yigʻimlari elektromobilning ishlab chiqarilgan yiliga qarab 45 mln soʻmdan 78,75 mln soʻmgacha etib belgilandi.
Sirdaryo tumanidagi Asaka Motors avtomobil zavodida yoʻlovchilar va yuk tashishga moʻljallangan yangi “WULING N111” avtomobili ishlab chiqarila boshlandi.
Statistika agentligining dastlabki maʼlumotlariga koʻra, avtomobil ishlab chiqarish sanoatida 2024-yilning yanvar-dekabr oylarida yirik korxonalar tomonidan 424 808 dona har xil turdagi yengil avtomobillar ishlab chiqarilgan.
“UzAuto Motors” kompaniyasi shu yil 16-yanvar kuni kuni “Chevrolet Cobalt” avtomobili uchun yana kontraktatsiya ochilishini eʼlon qildi.
Oʻzbekistonga oʻtgan yilning yanvar noyabr oylarida eng koʻp Xitoydan yengil avtomobil import qilingan.
Avtomobillarni xarid qilish uchun shartnomalar faqat savdo.uzavtosanoat.uz veb-sayti va UzAvtoSavdo ilovasi orqali onlayn tarzda tuzilishi mumkin.
Oʻzbekiston avtomobil ishlab chiqarish sanoatida 2024-yilning yanvar noyabr oylarida yirik korxonalar tomonidan 382 ming 905 dona har xil turdagi yengil avtomobillar ishlab chiqarilgan.
Prezident Shavkat Mirziyoyevga avtomobil sanoatida qilinayotgan ishlar va 2025-yilga moʻljallangan rejalar haqida axborot berildi.