Marhamat tumanida “Yoshlar kichik sanoat zonasi”ga tamal toshi qoʻyildi
Mamlakatimizda “Yoshlarni qoʻllab-quvvatlash va aholi salomatligini mustahkamlash yili”da ushbu qatlam vakillariga eʼtibor yana-da kuchaydi.
Mirzo Ulugʻbek va Yakkasaroy tumaniga yangi DSI boshliqlari tayinlandi
Davlat soliq qoʻmitasi buyrugʻi bilan Imindjanov Umid Baxramovich Toshkent shahri Mirzo Ulugʻbek tumani davlat soliq inspeksiyasi boshligʻi lavozimiga tayinlandi.
Andijon viloyat hokimi 100 nafar ayolga 5 million soʻmdan naqd pul berdi
Andijon viloyati hokimi Shuhratbek Abdurahmonov Shahrixon tumanida hunarmand, shuningdek, “Ayollar daftari”ga kiritilgan xotin-qizlar bilan muloqot oʻtkazdi.
Navroʻz bayrami kunlari Namanganda biznes-forum oʻtkaziladi
Viloyat hokimi Shavkatjon Abdurazzaqov Qirgʻiziston hukumatining Jalolobod viloyatidagi vakolatli vakili Abdusattor Sirgabayev bilan videokonferensaloqa orqali muloqotda boʻldi.
Navroʻz bayramida necha kun dam olamiz?
Joriy yilgi Navroʻz bayramida ish haftasining davomiyligidan qatʼi nazar barcha xodimlar ketma-ket 3 kun dam olishadi.
Rossiyada o‘zbek tilidagi 12 ta telekanal o‘z ko‘rsatuvlarini boshlaydi
«SPB TV» O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi (MTRK) bilan o‘zbek tilidagi kontentni MDH hududida tarqatish to‘g‘risida shartnoma imzoladi.
Belarus' hukumat delegasiyasi Toshkentga keldi
Bugun Toshkentda hamkorlik bo‘yicha O‘zbekiston-Belarus' hukumatlararo komissiyasining 8-yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi, deb xabar bermoqda «Dunyo» AA.
Endilikda suv inshootlari quyosh batareyalari bilan ishlaydi
Toshkent viloyati “Toshkent suv taʼminoti” MCHJ masʼullari Janubiy Koreyaning “Jungin System Co. LTD” energetika asossatsiyasi vakillari bilan muzokara oʻtkazdi.