“Oʻzbekneftgaz” AJ Boshqaruvi raisiga oʻrinbosar tayinlandi
Yuldashev Gʻayrat Abdullayevich “Oʻzbekneftgaz” AJ Boshqaruvi raisining qurilish va transport boʻyicha oʻrinbosari lavozimiga tayinlandi.
Bugun institutimizda oʻzgacha bir bayramona kayfiyat hukm surdi. 2024-yilning samarali ishlari va yorqin yutuqlariga bagʻishlangan yil yakuni tantanasi yuksak saviyada oʻtkazildi.
24-dekabr kuni poytaxtdagi “Xalqlar doʻstligi” sanʼat saroyida ilk bor “Oʻzbegim-2024” milliy taqdimotining tantanali taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
Avvalo, siz, azizlarni Xitoy – Qirg‘iziston – O‘zbekiston yangi magistral temir yo‘li qurilishi boshlanishi bilan chin qalbimdan samimiy muborakbod etaman.
Huquq-tartibot idoralari tomonidan Asaka tumanida istiqomat qiluvchi G.E. (ayol) hech qanday maxsus bilimga ega boʻlmasa-da, oʻzining yashash xonadonida 2014—2016-yillar oraligʻida...
Sogʻliqni saqlash vazirligi matbuot xizmati Yangi yil bayrami va dam olish kunlarida tibbiyot muassasalari tunu kun ishlashini maʼlum qildi.
Zondning barcha tizimlari normal ishlamoqda.
Oʻzgidromet oylik prognozni eʼlon qildi.
Bugun, 27-dekabr kuni Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov Ozarbayjon Respublikasining mamlakatimizdagi elchixonasiga tashrif buyurib, elchi Guseyn Guliyev orqali bu...
Putinning aytishicha, Rossiya Polsha orqali Yevropa Ittifoqiga gaz yetkazib berishga tayyor.
Yangi yil bayrami munosabati bilan kombinat maʼmuriyati va kasaba uyushmasi Kengashi hamkorligida xayrli ishlar amalga oshirilyapti.
100 nafar falastinlik yarador ayollar va bolalar ularning hamrohlari bilan birga Oʻzbekistonga evakuatsiya qilindi.