O'qitishning innovatsion va samarali shakli yoxud masofaviy ta'lim istiqbollari
Pandemiya sababli tizimga masofaviy texnologiyalar joriy qilinib, 7 million o'quvchi va 500 ming talabaga onlayn dars berish yo'lga qo'yildi.
Boks bo'yicha Amerikaning sobiq chempioni evander Xolifild ringga qaytadi. Bu haqda u Twitter'dagi o'z sahifasida yozib qoldirgan.
«Respublikada kartoshka yetishtirishni kengaytirish va urug‘chiligini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida» Prezident qarori qabul qilindi.
Respublika maxsus komissiyasi tomonidan koronavirusning kirib kelishi va tarqalishini oldini olish yuzasidan chora-tadbirlar belgilandi.
Sirdaryo viloyatidagi «Sardoba» suv omborida yuzaga kelgan toshqindan zarar ko‘rgan Qozog‘iston Respublikasi hududlariga qo‘shimcha kuch va vositalar yetib bordi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 6-may kuni Eron Islom Respublikasi Prezidenti Hasan Ruhoniy bilan telefon orqali muloqot qildi.
Buxoroda 5 nafar, Samarqandda esa 3 nafar, Toshkentda 9 nafar, jami 17 nafar koronavirusga chalingan bemorlar to‘liq sog‘aydi.
2020-yil 6-mayda Rossiyaning Selectel yetakchi bulutli provayderi O‘zbekistonda o‘z ish faoliyatini boshladi.
«O‘zbekiston temir yo‘llari» AJ xodimlari Buxoro viloyatida ta’mirlash ishlarida faol ishtirok etyapti.
9-may – quvonchli va alamli, farahli va armonli, tinchlik sharaflanadigan, urushga laʼnat oʻqiladigan, qutlugʻ anʼanaga aylangan kun, qutlugʻ bayram. Xalqining bir yarim millionini...
Bugun, 6-may kuni, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Turkmaniston Prezidenti Gurbanguli Berdimuhamedovning telefon orqali muloqoti boʻlib oʻtdi.
Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi va Gastronomik turizm assotsiatsiyasi «O‘zbekistonning noyob taomlari» tanloviga start berilayotganini ma’lum qiladi.