Joriy yil 25-martda Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatida Xalqaro munosabatlar, tashqi iqtisodiy aloqalar, xorijiy investitsiyalar va turizm masalalari qoʻmitasi raisi oʻrinbosari O. Mamatkarimov Gruziyaning Oʻzbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Kotariya David bilan uchrashdi.
Rasmiy tashrif bilan mamlakatimizga kelgan Gruziya Bosh vaziri Irakli Kobaxidze Oʻzbekiston Bosh vaziri Abdulla Aripov hamrohligida Toshkent shahridagi Texnoparkka tashrif buyurdi.
Gruziya Bosh vaziri Irakli Kobaxidze Oʻzbekiston Bosh vaziri Abdulla Aripov hamrohligida “Yangi Oʻzbekiston” bogʻiga tashrif yuuyurib, Mustaqillik monumenti poyiga gul qoʻydi.
Toshkent xalqaro aeroportida yuqori martabali mehmonni Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov va boshqa rasmiylar kutib oldi.
Joriy yilning 4-5-mart kunlari Gruziya Bosh vaziri Irakli Kobaxidze rasmiy tashrif bilan mamlakatimizga keladi.
Hukmron “Gruziya orzusi” partiyasidan nomzod Mixail Kavelashvili Gruziya prezidenti etib saylandi, dedi Markaziy saylov komissiyasi raisi Giorgiy Kalandarishvili.
Gruziya muxolifatining mamlakatda inqilob uyushtirishga bo'lgan to'rtinchi urinishi barbod bo'ldi. Bu haqda bosh vazir Irakliy Kobaxidze bayonot berdi.
Oxirgi kunlarda Tbilisida namoyishchilarning harakatlari tufayli 100 nafardan ortiq, jumladan, o'tgan tunda 20 nafardan ortiq huquq-tartibot idoralari xodimlari jarohat oldi.
Gruziya xavfsizlik kuchlari namoyishchilarga qarshi suv purkagichlar va ko'zdan yosh oqizuvchi gaz ishlatdi. 40 nafardan ortiq odam hibsga olindi.
Batumi kurort shahrida (Gruziya) kuchli yomg'ir tufayli ko'chalar va turar-joy binolarining yerto'lalarini suv bosdi.