Жорий йил 25 мартда Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатида Халқаро муносабатлар, ташқи иқтисодий алоқалар, хорижий инвестициялар ва туризм масалалари қўмитаси раиси ўринбосари О. Маматкаримов Грузиянинг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Котария Давид билан учрашди.
Расмий ташриф билан мамлакатимизга келган Грузия Бош вазири Иракли Кобахидзе Ўзбекистон Бош вазири Абдулла Арипов ҳамроҳлигида Тошкент шаҳридаги Технопаркка ташриф буюрди.
Грузия Бош вазири Иракли Кобахидзе Ўзбекистон Бош вазири Абдулла Арипов ҳамроҳлигида “Янги Ўзбекистон” боғига ташриф юуюриб, Мустақиллик монументи пойига гул қўйди.
Тошкент халқаро аэропортида юқори мартабали меҳмонни Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов ва бошқа расмийлар кутиб олди.
Жорий йилнинг 4-5 март кунлари Грузия Бош вазири Иракли Кобахидзе расмий ташриф билан мамлакатимизга келади.
Ҳукмрон “Грузия орзуси” партиясидан номзод Михаил Кавелашвили Грузия президенти этиб сайланди, деди Марказий сайлов комиссияси раиси Гиоргий Каландаришвили.
Грузия мухолифатининг мамлакатда инқилоб уюштиришга бўлган тўртинчи уриниши барбод бўлди. Бу ҳақда бош вазир Ираклий Кобахидзе баёнот берди.
Охирги кунларда Тбилисида намойишчиларнинг ҳаракатлари туфайли 100 нафардан ортиқ, жумладан, ўтган тунда 20 нафардан ортиқ ҳуқуқ-тартибот идоралари ходимлари жароҳат олди.
Грузия хавфсизлик кучлари намойишчиларга қарши сув пуркагичлар ва кўздан ёш оқизувчи газ ишлатди. 40 нафардан ортиқ одам ҳибсга олинди.
Батуми курорт шаҳрида (Грузия) кучли ёмғир туфайли кўчалар ва турар-жой биноларининг ертўлаларини сув босди.