Oʻzbekiston Respublikasi Bosh prokurori Nigʻmatilla Yoʻldoshev mamlakatimiz aholisiga murojaat bilan chiqdi.
Buxoro va Xorazm viloyatlarida Davlat xavfsizlik xizmati tomonidan oʻtkazilgan tezkor tadbirda fuqarolardan pora talab qilgan 2 nafar prokuratura xodimlari ushlandi.
Fuqarolar korrupsiyaviy jinoyatlar haqida @bpantikoruz_bot Telegram botiga hamda Bosh prokuraturaning ishonch telefonlariga murojaat qilishlari mumkin.
Ijtimoiy yordam mablagʻlarini olib kelayotgan 10 258 ta oila “Ijtimoiy himoya yagona reyestri”dan chiqarildi.
Bosh prokurorning buyrug'iga asosan adliya katta maslahatchisi Azamat egamberdievich Mirzaev Toshkent viloyati prokurori lavozimiga tayinlandi.
Bosh prokuratura Shayxontohur tumanida hokim yordamchisi fuqarolarning 635 million soʻmini oʻzlashtirgani haqida xabar bergandi. Toshkent shahri hokimligi poytaxtda bunday tavsifga mos keladigan mansabdor shaxs yoʻqligini bildirgach, Bosh prokuratura hokimlik munosabatiga rasmiy axborot bilan chiqdi.
Bosh Prokuratura tomonidan Toshkent shahrining Shayxontohur tumanida faoliyat yuritgan hokim yordamchisi fuqarolarning 635 mln soʻm kredit pullarini oʻzlashtirib, oʻz ehtiyojlariga ishlatib yuborgani haqida xabar berilgandi.
Shifokorlar tomonidan koʻrsatilgan zarur tibbiy yordamga qaramasdan, ularning 5 nafari vafot etgan.
Sobiq “Ayollar va erkaklar gimnaziyasi”ning (XIX asr) kirish eshiklari oʻzboshimchalik bilan, tegishli ruxsat olinmasdan almashtirilgan.
Bosh prokuratura, Energetika vazirligi hamda manfaatdor vazirlik va idoralar, ilmiy muassasalar, yirik strategik korxonalar vakillaridan iborat ishchi guruh tuzildi.