3 fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti, Qurolli Kuchlar Oliy Bosh qo‘mondoni Shavkat Mirziyoyev rahbarligida mamlakatimiz mudofaa qobiliyatini mustahkamlash masalalariga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Mudofaa vazirligi va Milliy gvardiya harbiy boʻlinmalarining namoyishkorona piyoda yurishi "Gʻalaba bogʻi"dan boshlanib, Magic Cityʼgacha davom etdi.
Shu yilning 5-yanvar kuni Toshkent shahrida Oʻzbekiston Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 33-yilligi munosabati bilan Mudofaa vazirligi va Milliy gvardiya harbiy boʻlinmalarining namoyishkorona piyoda yurishlari oʻtkaziladi.
OAVlardan maʼlumotlarni notoʻgʻri talqin qilmaslik soʻraldi.
Shu yil 4-7-oktyabr kunlari Oʻzbekiston Qurolli kuchlari jamoasi Uelsda (Buyuk Britaniya) oʻtkazilgan dunyoning eng murakkab va nufuzli xalqaro harbiy musobaqalaridan biri – “Kembriya patruli”da yurtimiz sharafini munosib himoya qildi.
Bugun poytaxtimizda Mustaqil Davlatlar Hamdoʻstligi doirasidagi “Toshkent-2024” xalqaro harbiy tibbiyot konferensiyasi oʻz ishini boshladi.
O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi jamoasi Xalqaro ilmiy-jangovar tayyorgarlik musobaqasida ikkinchi bor ham ishtirok etib, eng yuqori natijani qayd etdi.
Joriy yilning 5-sentyabr kuni Oʻzbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati harbiy poligonida MDH Aksilterror markazi koʻmagida Hamdoʻstlik vakolatli organlarining “Sharq-Aksilterror – 2024” qoʻshma aksilterror mashqlari oʻtkazildi.
“Parij-2024” Olimpiya oʻyinlarida ishtirok etgan bir guruh harbiy xizmatchi va xodimlari hamda ularning murabbiylarini taqdirlandi.
Latviya ayollar uchun muddatli harbiy xizmatni joriy etish imkoniyati ko'rib chiqmoqda.