Mamlakatimiz oliy taʼlim muassasalarida aniq va maqsadli islohotlar amalga oshirilmoqda.
Oʻzbekiston kasaba uyushmalari tizimi mamlakatdagi eng yirik va nufuzli jamoat tashkilotlaridan biri hisoblanadi. Uning asosiy maqsadi — mehnatkashlarning ijtimoiy-iqtisodiy huquqlarini himoya qilish, ularning turmush darajasini oshirish va mehnat sharoitlarini yaxshilashdan iboratdir.
Soʻnggi kunlarda ijtimoiy tarmoqlarda “Taglik qiroli paydo boʻldimi?” sarlavhasi ostida turli xabarlar tarqalmoqda.
Eʼtirof etish joizki, bugungi kunda Oʻzbekiston va Fransiya oʻrtasidagi diplomatik aloqalar tobora kengayib, savdo-iqtisodiy, taʼlim, fan va sanoat sohalaridagi hamkorlik tobora mustahkamlanib bormoqda.
Xalqimiz azaldan xotin-qizlarni ulugʻlab, ardoqlagan va ularga alohida ehtirom koʻrsatgan. Bugungi kunda ularning jamiyatdagi mavqeyini oshirish va qoʻllab-quvvatlash uchun chora-tadbirlar koʻrilmoqda. “Inson qadri uchun” tamoyili asosida xotin-qizlarning ijtimoiy nufuzini mustahkamlash va ularga munosib sharoitlar yaratishga jiddiy eʼtibor qaratilmoqda.
Har gal bahor nafasidan qalban ijodga oshuftalikni, sanʼatning sehrini chuqur his qilaman. Bu galgi koʻklam esa oʻzim kutmagan katta tuhfa bilan hayotimga kirib keldi.
“Milliy elektr tarmoqlari” AJ janubga eksport qilinadigan elektr energiyasi tariflari arzonlashtirilishi boʻyicha hech qanday oʻzgarish qilinmaganini maʼlum qildi.
Kelajagimiz bunyodkorlari davlatimizning eʼtibori va gʻamxoʻrligidan chetda qolmaydi
Ijtimoiy tarmoqlarda Toshkent viloyatidagi ekologik reyd yuzasidan turli talqinlar bildirilmoqda.
Ijtimoiy tarmoqlarda Prezident Administratsiyasida shtat birliklari kamida 50 foizga, boshqa davlat tashkilotlarida ham qisqartirish boʻlishi haqida rasman tasdiqlanmagan maʼlumotlar tarqalmoqda.