Bugun AQSHning Boston shahrida figurali uchish boʻyicha jahon chempionati start oladi.
Oʻzbekiston U-20 terma jamoasi shu kunlarda Qatarda oʻquv-mashgʻulot yigʻinini oʻtkazmoqda.
FIFA rahbari Janni Infantino Saudiya Arabistoni 2034-yilgi jahon chempionatiga mezbonlik qilishini eʼlon qildi. 2030-yilgi mundial esa bir vaqtning oʻzida olti mamlakat — Marokash, Ispaniya, Portugaliya, Argentina, Urugvay va Paragvayda oʻtishi belgilandi.
Ayni damda Oʻzbekiston Milliy terma jamoasi KXDR jamoasiga qarshi toʻp surmoqda.
Shu yilning 19-noyabr kuni futbol boʻyicha Oʻzbekiston milliy terma jamoasi JCH-2026 3-saralash bosqichida ikkinchi davra uchrashuvlarini boshlaydi.
Shu kunlarda Albaniyada davom etayotgan U23 yosh toifasidagi jahon chempionatining yunon-rum kurashi bahslari poyoniga yetdi.
Albaniyaning Tirana shahrida sport kurashlari boʻyicha U23 yosh toifasida oʻtayotgan jahon chempionatining ikkinchi kunida Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Alisher Gʻaniyev oltin medalni qoʻlga kiritdi.
Shu kunlarda Albaniyaning Tirana shahrida sport kurashlari boʻyicha U-23 toifasida navbatdagi jahon chempionati bellashuvlari boʻlib oʻtmoqda.
2025-yili 19 yoshgacha boʻlgan oʻgʻil bolalar oʻrtasidagi Jahon chempionatiga Toshkent shahri mezbonlik qiladi.