Fuqaro B.M.ning Surxondaryo viloyati IIBB JQB Yer resurslari talon-toroj qilinishiga qarshi kurashish boʻlinmasiga qilgan murojaatiga asosan, viloyat prokuraturasi va boshqa huquqni muhofaza qiluvchi organ xodimlari bilan hamkorlikda tezkor tadbir oʻtkazildi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning hududiy boʻlimlari tomonidan oʻtkazilgan tezkor tadbirda Andijon va Fargʻona viloyatlarida noqonuniy valyuta oldi-sotdisi bilan shugʻullanish holatlari fosh etildi.
Ayni vaqtda “Abu Valid” laqabi bilan internetga video tasvirlar joylab borayotgan Nuriddinov Xudoyor Baxtiyor oʻgʻliga nisbatan jinoyat ishi qoʻzgʻatilib, qidiruv eʼlon qilingan.
U fuqarolarga juda koʻp miqdorda zarar yetkazganlikda ayblanib, Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi tomonidan uch yildan buyon qidiruvda edi.
Shu yilning 17-oktyabr kuni Toshkent shahrining Uchtepa tumanida xizmat olib borayotgan YPX inspektori qidiruvda boʻlgan shaxsni qoʻlga oldi.
Toshkent shahrining Yashnobod tumanida xizmat olib borayotgan YPX inspektori tomonidan qidiruvda boʻlgan shaxs qoʻlga olindi.
Toshkent shahrining Yunusobod tumanida xizmat olib borayotgan YPX inspektori tomonidan harakatlanib kelayotgan “Malibu” rusumli avtotransport vositasi toʻxtatib tekshirilganda haydovchisi qidiruvda ekanligi aniqlandi.
Toshkent shahridan olib qochilgan “Equinox” avtomobili “Qamchiq“ dovonida YPX xodimlari tomonidan ushlandi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning hududiy boʻlimlari tomonidan oʻtkazilgan tezkor tadbirda Qoraqalpogʻistonda va yana ikkita viloyatda noqonuniy valyuta ayirboshlash bilan shugʻullanib kelgan shaxslar aniqlanib, tegishli tartibda qoʻlga olindi.
Bosqinchilik jinoyatini sodir etganlikda gumonlanib qidiruv eʼlon qilingan shaxs Sergeli tumanida YPX inspektorlari tomonidan qoʻlga olindi.