Shu yilning 26-mart, chorshanba kuni Toshkent, Nukus shaharlari hamda respublikaning barcha viloyatlari markazlarida navbatdagi “Avtomobilsiz kun“ aksiyasi oʻtkaziladi.
Shu yilning, 26-fevral kuni Toshkent, Nukus shaharlari, shuningdek, respublikaning barcha viloyatlari markazlarida navbatdagi “Avtomobilsiz kun“ aksiyasi boʻlib oʻtadi.
Shu yilning 25-oktyabr kuni Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi vazirligi tomonidan respublikamizning barcha hududlarida “Qogʻozsiz bir kun” ekoaksiyasi boʻlib oʻtadi.
Shu yilning 25-sentyabr chorshanba kuni Toshkent shahrida navbatdagi “Avtomobilsiz kun” aksiyasi oʻtkaziladi.
Mazkur aksiyani barcha davlat organlari va tashkilotlari ixtiyoriy ravishda amalga oshirishlari mumkin.
Adliya vazirligi axborot xizmati 2024-yilning 20-yanvaridan 20-martiga qadar huquqiy aksiya oʻtkazilishini maʼlum qildi.
Joriy yil 2-noyabrda «Toshkent» Respublika fond birjasi platformasida tashkil etiladigan kompaniya IPOsi va «O‘zbektelekom» AK faoliyatini takomillashtirishning asosiy jihatlariga bag‘ishlangan potensial investorlar bilan biznes-nonushta bo‘lib o‘tdi.
21-may kuni Toshkent viloyatining Chinoz tumanida “Tozalik va ozodalik o'yinlari” ekovolontyorlik, targ'ibot loyihasi formatidagi “Sirdaryo – do'stlik daryosi” ekologik aktsiyasi bo'lib o'tdi.
O‘zbekiston iste’molchilar huquqlarini himoya qilish jamiyatlari federatsiyasi 15-mart – Butunjahon isteʼmolchilar huquqlari kuni munosabati bilan "Insonga e’tibor – oila va jamiyat rivoji poydevori" shiori ostida xayriya aksiyasini o‘tkazdi.
20-fevral kuni Oʻzbekiston Notarial palatasi hamda “Yuksalish” umummilliy harakati tomonidan eʼlon qilingan ikki kunlik “Notariuslardan bepul huquqiy maslahatlar” aksiyasi start berildi.