2025-yil 6-yanvarda Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Portlash xavfi boʻlgan muhitlarda ishlatiladigan asbob-uskunalar xavfsizligi toʻgʻrisidagi texnik reglamentni tasdiqlash haqida”gi 2-sonli qarori qabul qilindi.
“Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Sanoat, radiatsiya va yadro xavfsizligi qoʻmitasi huzuridagi “Radiatsiya va yadro xavfsizligi ilmiy-texnik markazi” davlat muassasasi faoliyatini yoʻlga qoʻyish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi Hukumat qarori (27-son, 21.01.2025-y.) qabul qilindi.
Vazirlar Mahkamasining qarori (30-son, 22.01.2025-y.) bilan Hukumatining ayrim qarorlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritildi.
Vazirlar Mahkamasining 18.12.2024-yildagi 848-son qarori bilan maktabgacha taʼlim tizimini raqamlashtirish va maktabgacha taʼlim tashkilotlari faoliyatini yanada takomillashtirishning qoʻshimcha chora-tadbirlari belgilandi.
Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 13-dekabrdagi “Nukus shahrining bosh rejasini tasdiqlash toʻgʻrisida”gi VMQ-837-son qarori qabul qilindi.
Bu boʻyicha Vazirlar Mahkamasining tegishli farmoyishi qabul qilindi.
Prezidentimiz aytilgan dolzarb vazifalarni bajarishda yangi Hukumatning Qonunchilik palatasi bilan yanada samarali hamkorlik olib borishi muhim ahamiyatga ega ekanini taʼkidladi.
Prezidentimiz iqtisodiyot va aholi daromadlarini oʻstirishda yuqori qoʻshilgan qiymat yaratadigan sanoat tarmoqlariga alohida ahamiyat qaratish kerakligini qayd etdi.
Kambagʻallikni qisqartirish va aholi farovonligini oshirishga jami 46,5 trillion soʻm mablagʻ sarflanadi.
Joriy yilning 27-oktabr kuni oʻtkazilgan Parlament saylovlariga muvofiq, Oliy Majlis palatalari yangi tarkibda shakllantirildi.