Gruziya Bosh vaziri Irakli Kobaxidze Oʻzbekiston Bosh vaziri Abdulla Aripov hamrohligida “Yangi Oʻzbekiston” bogʻiga tashrif yuuyurib, Mustaqillik monumenti poyiga gul qoʻydi.
26-fevral kuni Toshkent shahridagi Xalqaro kongress markazida mamlakatimizga rasmiy tashrif bilan kelgan Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharifni rasmiy kutib olishga bag‘ishlangan tantanali marosim bo‘lib o‘tdi.
Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharif Toshkent shahriga kelgach, Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov hamrohligida “Yangi Oʻzbekiston” bogʻiga tashrif buyurdi.
24-dekabr kuni poytaxtdagi “Xalqlar doʻstligi” sanʼat saroyida ilk bor “Oʻzbegim-2024” milliy taqdimotining tantanali taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
Davlatimiz rahbarining Navoiy viloyatiga tashrifining ikkinchi kuni xayrli voqea bilan boshlandi. Jamoatchilik vakillari ishtirokida yangi loyihalarga bagʻishlangan marosim boʻlib oʻtdi.
17-may kuni «Ko‘ksaroy» qarorgohida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan mamlakatimizga rasmiy tashrif bilan kelgan Malayziya Bosh vaziri Anvar Ibrohimni tantanali kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi.
“Ko‘ksaroy” qarorgohida Belarus Respublikasi Prezidenti Aleksandr Lukashenkoni rasmiy kutib olishga bag‘ishlangan tantanali marosim bo‘lib o‘tdi.
24-yanvar kuni Pekin shahri Tyananmen maydonidagi Xalq yigʻinlari uyida davlat tashrifi bilan Xitoyda boʻlib turgan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni rasmiy kutib olish marosimi boʻldi.
Bugun, 10-noyabr kuni Italiya Respublikasi Prezidenti Serjo Mattarella va uning farzandi Laura Mattarella Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov hamrohligida “Yangi Oʻzbekiston” bogʻiga tashrif buyurib, Mustaqillik monumenti poyiga gul qoʻydi.
Marokashdagi dahshatli zilzila qurbonlari soni 2122 nafarga yetdi. Deyarli 2,5 ming kishi turli darajadagi tan jarohatlari oldi.