Toshkent viloyati Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi boshqarmasi tomonidan navbatdagi nazorat tadbiri oʻtkazildi.
Holat boʻyicha, viloyat Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi boshqarmasi hamda huquqni muhofaza qiluvchi organlar hamkorligida tekshiruv oʻtkazildi.
Viloyatning Romitan tuman boʻlimi inspektorlari hamda tuman Ichki ishlar boʻlimi tomonidan Uchqur choʻl hududida navbatdagi reyd tadbiri oʻtkazildi.
Ekologiya vazirligi va hududiy nazorat boshqarmalari inspektorlari tomonidan daraxtlar kesilishiga yoʻl qoʻymaslik maqsadida doimiy nazorat-reyd tadbirlari olib borilmoqda.
Ekologiya vazirligi tomonidan Fargʻona viloyati Quvasoy shahar “Huvaydo“ MFY hududidan oqib oʻtgan “Besholish“ soy boʻyidan 270 tup koʻp yillik sogʻlom daraxtlar noqonuniy koʻchirilishi holati boʻyicha tegishli oʻrganish ishlari oʻtkazildi.
Buxoro viloyati Ekologiya boshqarmasi inspektorlari tomonidan viloyatda noqonuniy daraxt kesilishining oldini olishga qaratilgan nazorat reyd tadbirlari oʻtkazildi.
Sirdaryo viloyati Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi boshqarmasi davlat inspektorlari tomonidan noqonuniy daraxt kesilishining oldini olishga qaratilgan nazorat tadbirlari oʻtkazilmoqda.
Fargʻonalik otaxon 2 tup noqonuniy kesgan daraxti evaziga 200 tupdan ziyod daraxt ekdi.
Qashqadaryo viloyati Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi boshqarmasi Kasbi tuman boʻlimi xodimlari tomonidan daraxtlarning noqonuniy kesilishining oldini olishga qaratilgan nazorat tadbirlari oʻtkazildi.
Qashqadaryo viloyati Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi boshqarmasi Shahrisabz tuman boʻlimi xodimlari tomonidan daraxtlarning noqonuniy kesilishining oldini olishga qaratilgan nazorat tadbirlari oʻtkazildi.