Oʻzgidromet Toshkent viloyati hududida qor koʻchish xavfini eʼlon qildi.
Shu yilning 20-25-mart kunlari kutilayotgan yogʻingarchilik hamda havo haroratining keskin oʻzgaradi. Shu sababli respublikaning togʻli hududlarida qor koʻchish xavfi eʼlon qilinadi.
Favqulodda hodisa joyida qutqaruvchilar ishlamoqda, deb xabar berdi NDTV telekanali.
Shu yilning 25-28-fevral kunlari kutilayotgan yogʻingarchilik hamda havo haroratining oʻzgarishi kutilyapti.
Qamchiq dovoni hududida gʻarbiy ekspozitsiyadagi eski qor qoplamidan hajmi 154 m3 boʻlgan qor koʻchib tushdi.
Shu yilning 15 -18-fevral kunlari yogʻingarchilik boʻlishi hamda havo haroratining oʻzgarishi kutilyapti.
Shu yilning 8-12-fevral kunlari kutilayotgan yogʻingarchilik hamda havo haroratining keskin oʻzgarishi sababli respublikaning togʻli hududlarida qor koʻchish xavfi eʼlon qilindi.
Shu yilning 23-27-yanvar kunlari kutilayotgan yogʻingarchilik hamda havo haroratining keskin oʻzgarishi sababli respublikaning togʻli hududlarida qor koʻchish xavfi eʼlon qilindi.
Shu yilning 18-22-yanvar kunlari kutilayotgan yogʻingarchilik hamda havo haroratining keskin oʻzgarishi sababli respublikaning togʻli hududlarida qor koʻchish xavfi eʼlon qilindi.
Tojikistonning uch nafar fuqarosi baland tog'li hududlarda – Tojikistonning Tog'li Badaxshon muxtor viloyati Vanj tumani Pishixarv qishlog'ida qor ko'chkisi ostida qolib ketdi.