Ўзгидромет Тошкент вилояти ҳудудида қор кўчиш хавфини эълон қилди.
Шу йилнинг 20-25 март кунлари кутилаётган ёғингарчилик ҳамда ҳаво ҳароратининг кескин ўзгаради. Шу сабабли республиканинг тоғли ҳудудларида қор кўчиш хавфи эълон қилинади.
Фавқулодда ҳодиса жойида қутқарувчилар ишламоқда, деб хабар берди NDTV телеканали.
Шу йилнинг 25-28 февраль кунлари кутилаётган ёғингарчилик ҳамда ҳаво ҳароратининг ўзгариши кутиляпти.
Қамчиқ довони ҳудудида ғарбий экспозициядаги эски қор қопламидан ҳажми 154 м3 бўлган қор кўчиб тушди.
Шу йилнинг 15 -18 февраль кунлари ёғингарчилик бўлиши ҳамда ҳаво ҳароратининг ўзгариши кутиляпти.
Шу йилнинг 8-12 февраль кунлари кутилаётган ёғингарчилик ҳамда ҳаво ҳароратининг кескин ўзгариши сабабли республиканинг тоғли ҳудудларида қор кўчиш хавфи эълон қилинди.
Шу йилнинг 23-27 январь кунлари кутилаётган ёғингарчилик ҳамда ҳаво ҳароратининг кескин ўзгариши сабабли республиканинг тоғли ҳудудларида қор кўчиш хавфи эълон қилинди.
Шу йилнинг 18-22 январь кунлари кутилаётган ёғингарчилик ҳамда ҳаво ҳароратининг кескин ўзгариши сабабли республиканинг тоғли ҳудудларида қор кўчиш хавфи эълон қилинди.
Тожикистоннинг уч нафар фуқароси баланд тоғли ҳудудларда – Тожикистоннинг Тоғли Бадахшон мухтор вилояти Ванж тумани Пишихарв қишлоғида қор кўчкиси остида қолиб кетди.