“Dinamo” oʻrtoqlik oʻyinida “Shoʻrtan”ga magʻlub boʻldi
Pro liga yangi mavsumiga tayyorgarlik koʻrayotgan “Dinamo” jamoasi “Shoʻrtan”ga qarshi nazorat uchrashuvida maydonga tushdi.
2021 yil 9 mart kuni Ayollar muammolarini tizimli hal etish, ularni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha Respublika komissiyasining navbatdagi kengaytirilgan videoselektor yig‘ilishi bo‘lib...
Viloyati hokimi v.b. Davron Hidoyatovning barcha rasmiy qarorlari endi elektron raqamli imzo orqali, yaʼni, “E-qaror” elektron tizimi orqali qabul qilinadi.
Uzbekistan Airways aviakompaniyasi Toshkent-Tbilisi-Toshkent yo'nalishi bo'yicha muntazam qatnovlar tiklanganini ma'lum qildi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining ayrim hujjatlariga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritildi (PF–6184-son, 09.03.2021-y.)
Naslchilik subyektlariga soliq toʻlashda bir qator imtiyozlar berildi, deb maʼlum qilmoqda “Oʻzbekchorvanasl” agentligi boshqarma boshligʻi Nargiza Amanbayeva.
Hisob-kitoblarga koʻra ushbu issiqxonada noqonuniy foydalanilgan tabiiy gaz 1 oy davomida hududdagi 280 ta xonadonni uzluksiz gaz bilan taʼminlashga yetishi maʼlum boʻlgan.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Buloqboshi tuman boʻlimi tomonidan tezkor tadbir oʻtkazildi.
Yoshlar o‘rtasida kompyuter texnologiyalari, dasturlash, robototexnika va kibersportni ommalashtirish, ushbu sohada mutaxassislarni tayyorlash tizimini takomillashtirish maqsadida...
Uy-joy uchun subsidiya olmoqchiman. Ammo hozirda ariza qabul qilish toʻxtatilgan ekan. Qayerga, qachon va qanday tartibda hujjat topshirsa boʻladi?
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Xalq qabulxonalari tomonidan doimiy ravishda davlat organlari va boshqa tashkilotlarda jismoniy va yuridik shaxslar murojaatlarining koʻrib...
Poytaxtimizda O‘zbekistonning "Yashil iqtisodiyot"ga o‘tishining strategik va ustuvor yo‘nalishlari bo‘yicha xalqaro forum bo‘lib o‘tdi.