Davlat xavfsizlik xizmatining Toshkent viloyati boʻyicha boshqarmasi xodimlari tomonidan Bosh prokuratura huzuridagi Departament bilan hamkorlikda Boʻstonliq tumanida noqonuniy yer savdosining oldini olishga qaratilgan tezkor tadbir oʻtkazildi.
Davlat xavfsizlik xizmatining Toshkent shahar boʻyicha boshqarmasi xodimlari tomonidan Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti hamda shahar IIBB bilan hamkorlikda Maktabgacha va maktab taʼlimi vakillarining noqonuniy harakatlarini fosh etishga qaratilgan tezkor tadbir oʻtkazildi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning hududiy boʻlimlari va DXX xodimlari hamkorligida Sirdaryo, Navoiy viloyatlarida fuqarolarni noqonuniy ravishda chet elga yuborish holatlarini oldini olishga qaratilgan tezkor tadbir oʻtkazildi.
Davlat xavfsizlik xizmati tomonidan oʻtkazilgan tezkor tadbirda Samarqand shahridagi xonadonlarning birida sintetik giyohvandlik vositalarini tayyorlash uchun moʻljallangan yashirin laboratoriya tashkil qilingani aniqlandi.
Davlat xavfsizlik xizmatining Andijon viloyati boʻyicha boshqarmasi tomonidan prokuratura va ichki ishlar organlari bilan hamkorlikda advokatlarning noqonuniy harakatlarini fosh etishga qaratilgan tezkor tadbir oʻtkazildi.
Jinoiy guruhda ikki nafar tashkilotchi hamda 20ga yaqin operatorlar faoliyat yuritgan. Gumonlanuvchilardan 15 mingdan ortiq fuqarolarning abonent raqamlari, shaxsga doir maʼlumotlari boʻlgan.
Viloyati Ekologiya boshqarmasi davlat inspektorlari tomonidan Mirishkor tumani hududlarida noqonuniy baliq ovining oldini olishga qaratilgan nazorat tadbiri oʻtkazildi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Margʻilon shahri boʻlimi va DXX xodimlari hamkorligida tezkor tadbir oʻtkazildi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Mirobod tumani boʻlimi tomonidan oʻtkazilgan tezkor tadbirda tegishli hujjatlari boʻlmagan dori vositalarini sotuvga qoʻygan dorixona fosh etildi.
“Xavfsiz hudud“ tezkor profilaktik tadbiri doirasida Qibray tumani “Ahillik“ mahallasi hududida, Toshkent viloyati IIBB 1-mintaqaviy hudud, patrul-post xizmati xodimlari tomonidan “zakladchik“lar bilan bogʻliq holat fosh etildi.