Ekologiya vazirligining Aydar-Arnasoy koʻllar tizimini nazorat qilish boshqarmasi xodimlari tomonidan 2025-yilning yanvar fevral oylarida 125 ta nazorat chora-tadbirlari amalga oshirildi.
Toshkent viloyati Ekologiya boshqarmasi inspektorlari tomonidan hayvonot dunyosini muhofaza qilishga qaratilgan navbatdagi nazorat tadbir Yangiyoʻl tumanida oʻtkazildi.
Viloyati Ekologiya boshqarmasi Shahrisabz tuman boʻlimi xodimlari IIB hamda XPB xodimlari bilan hamkorlikda tumanda nazorat tadbiri oʻtkazildi.
Oʻzbekiston Respublikasining 2020-yil 8-iyuldagi “Ov qilish va ovchilik xoʻjaligi toʻgʻrisida”gi 627-sonli Qonuniga muvofiq, joriy yilning 1-martidan 15-avgustga qadar ov mavsumi yopiladi.
Samarqand viloyati Kattaqoʻrgʻon suv omborida noqonuniy baliq ovlayotgan brakonyer inspektorlar talabiga boʻysunmay oʻtkir tigʻli temir ilgak bilan hujum qilgan.
Qashqadaryo viloyati Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi boshqarmasi Dehqonobod tuman boʻlimi xodimlari tomonidan noqonuniy va taqiqlangan joylarda ov qilish holatlarining oldini olishga qaratilgan nazorat tadbiri oʻtkazildi.
Sirdaryo viloyati Ekologiya boshqarmasi davlat inspektorlari tomonidan oʻtkazilgan nazorat reyd tadbirlarida noqonuniy ov qilish holatlari aniqlandi.
Surxondaryo viloyati Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi boshqarmasi hamda viloyat Milliy gvardiya boshqarmasi xodimlaridan iborat tezkor guruh tomonidan reyd tadbirlari oʻtkazildi.
Toshkent viloyati Ekologiya boshqarmasi Boʻstonliq tuman boʻlimi hamda huquqni muhofaza qilish organlari bilan hamkorlikda reyd tadbiri oʻtkazildi.
Sirdaryo viloyat Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi boshqarmasining Sardoba tuman boʻlimi davlat inspektorlari tomonidan Sardoba tumanida navbatdagi reyd tadbirlari oʻtkazildi.