Iordaniyada tashkil etilayotgan sport kurashlari boʻyicha Osiyo chempionatida ayollar kurashi bahslari yakuniga yetdi.
Ammanda davom etayotgan Osiyo chempionatida yunon-rum kurashi bellashuvlari yakunlandi.
Iordaniyada sport kurashlari boʻyicha Osiyo chempionati boʻlib oʻtmoqda.
Belbogʻli kurash boʻyicha Oʻzbekiston milliy terma jamoasi aʼzolari Hindistonda boʻlib oʻtgan xalqaro turnirda 20 ta medalni qoʻlga kiritdi.
“Yunon-rum” kurashi boʻyicha jahon Chempioni Alisher Gʻaniyevga Fargʻona shahridagi Ekoshahar – “Yangi Oʻzbekiston” massividan kvartira kaliti topshirildi.
Xalqaro sport musobaqalarida milliy sport turimiz kurashning nufuzini oshirish hamda ishtirokchilar qamrovini yanada kengaytirish maqsadida erkaklar uchun yangi vazn toifasi – 120 kilogramm joriy etildi.
Belarusning Minsk shahrida erkin va ayollar kurashi boʻyicha “Aleksandr Medved” xalqaro xotira turniriga oʻtkazilmoqda.
Shu yilning 5-9-fevral kunlari Xorvatiyaning Zagreb shahrida sport kurashlari boʻyicha Gran-pri turniri boʻlib oʻtdi.
“Kurash milliy sport turini rivojlantirish va ommalashtirishni yangi bosqichga olib chiqish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi Prezident qarori (PQ-450-son, 20.12.2024-y.) qabul qilindi.
Shu yilning 15-17-noyabr kunlari Saudiya Arabistonining Ar-Riyod shahrida Xalqaro zamonaviy beshkurash ittifoqining (UIPM) 73-kongressi boʻlib oʻtdi.