Qizlarni aldab chaqirtirgan va ularni shahvoniy ishlarga jalb qilgan shaxslar Turkiyada hibsga olindi.
Ichki ishlar vaziri buyrugʻi bilan Polkovnik Farhod Hasanov Toshkent shahar IIBB boshligʻining birinchi oʻrinbosari etib tayinlandi.
Ijtimoiy tarmoqlarda begona ayol maktab oʻquvchisining qoʻlidan ushlamoqchiligi aks etgan video tarqalib, turli muhokamalarga sabab boʻlmoqda.
Ijtimoiy tarmoqlarda Oʻzbekiston Xalq artisti Jenisbek Piyazovning murojaati tarqaldi. Ushbu murojaatga Toshkent viloyati IIB YHXB munosabat bildirildi.
Ijtimoiy tarmoqlarda Oqqoʻrgʻon tumanidagi suvga hayvon suyaklari tashlab ketilayotganligi haqida xabarlar tarqaldi.
Shu kunlarda firibgarlar tomonidan telegram messenjeri orqali yuqori lavozimlarda ishlovchi vazirlik, idora va turli xil tashkilotlar rahbar hamda masʼul xodimlari nomidan sohta profillar yaratilib, qoʻl ostidagi xodimlarni aldash holatlari kuzatilmoqda.
Ijtimoiy tarmoqlarda “Pepsi Music Fest 2024” musiqa festivaliga kelgan fuqarolar jamoat tartibini buzayotganligi aks etgan video tarqaldi.
Yangiyoʻl tumanida tungi xizmatga jalb qilingan IIB profilaktika inspektori tomonidan Jinoyat kodeksining 168-moddasi (firibgarlik) 4-qismi bilan qidiruvda boʻlgan shaxs yarim tunda aniqlanib ushlangan.
Ijtimoiy tarmoqlarda IIO xodimiga nisbatan faol qarshilik koʻrsatish holati aks etgan video tarqalib turli muhokamalarga sabab boʻlmoqda.
Toshkent viloyati IIBB boshligʻining Matbuot kotibi Bobur Toʻlaganov Bekobod shahrida ichki ishlar idorasiga olib ketilgan fuqarolardan biri vafot etgani yuzasidan tarqalgan xabarlarga munosabat bildirdi.