Agentlik ma'lumotlariga ko'ra, poyezd olib qochilganidan so'ng jangarilarning o'zlari garovga olinganlar o'ldirilganini ma'lum qilgan.
Pokiston xavfsizlik kuchlari jangarilar olib qochgan poyezddan kamida 155 yo'lovchini ozod qildi va 30 ga yaqin ekstremistni yo'q qildi.
Pokiston shimoli-g'arbidagi Xayber-Paxtunxva viloyatidagi terakt oqibatida kamida to'qqiz kishi halok bo'ldi, 18 kishi jarohatlandi.
Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharifning Oʻzbekistonga tashrifi nihoyasiga yetdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharif O‘zbekiston-Pokiston biznes forumida ishtirok etdilar.
Ommaviy axborot vositalari vakillari bilan uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharif bo‘lib o‘tgan muzokaralar yakunlariga izoh berdilar.
Ikki mamlakat yetakchilari huzurida tashrif davomida imzolangan quyidagi hujjatlar almashildi:
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharif tor doirada va rasmiy delegatsiyalar ishtirokida muzokara o‘tkazdilar.
26-fevral kuni Toshkent shahridagi Xalqaro kongress markazida mamlakatimizga rasmiy tashrif bilan kelgan Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharifni rasmiy kutib olishga bag‘ishlangan tantanali marosim bo‘lib o‘tdi.
Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharif Toshkent shahriga kelgach, Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov hamrohligida “Yangi Oʻzbekiston” bogʻiga tashrif buyurdi.