Agentlik ma'lumotlariga ko'ra, poyezd olib qochilganidan so'ng jangarilarning o'zlari garovga olinganlar o'ldirilganini ma'lum qilgan.
Pokiston xavfsizlik kuchlari jangarilar olib qochgan poyezddan kamida 155 yo'lovchini ozod qildi va 30 ga yaqin ekstremistni yo'q qildi.
Pokiston shimoli-g'arbidagi Xayber-Paxtunxva viloyatidagi terakt oqibatida kamida to'qqiz kishi halok bo'ldi, 18 kishi jarohatlandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharif O‘zbekiston-Pokiston biznes forumida ishtirok etdilar.
Ommaviy axborot vositalari vakillari bilan uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharif bo‘lib o‘tgan muzokaralar yakunlariga izoh berdilar.
Ikki mamlakat yetakchilari huzurida tashrif davomida imzolangan quyidagi hujjatlar almashildi:
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharif tor doirada va rasmiy delegatsiyalar ishtirokida muzokara o‘tkazdilar.